Sponsorlu Bağlantılar

excel şifresi nasıl bulunur?

5.190 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, Bu konumuzda excel şifre bulma hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bununla ilgili hangi programlar kullanabilir, yöntemi nedir? bununla ilgili bilgi aktaracağız.

İlk önce excelde şifre neden verilir? bunu sizlere anlatmaya çalışalım. Microsoft Office Excel, elektronik hesaplama yazılımı olduğu için bir çok formüller kullanılır oluşturduğunuz çalışma sayfası içinde bu formüllerin bozulmaması için excel sayfasını şifreleme ihtiyacı duyulur. 

Excel Sayfası Nasıl Şifrelenir?

Sizde bu excel sayfasında değişikliği dolasıyla yapamazsınız. Bu sayfanın excel şifresini bulma işlemi için sizde arayışlara girersiniz. Excel çalışma sayfasında değişiklik yapmak formüller üzerinde oynamak veya içeriği değiştirmek için excel dosya şifresini bulma için hangi program, yazılımlar kullanılmaktadır.

Excel koruma şifresi ;

excel şifre kırma konusunda İnternet üzerinde araştırma yaptığınız bir çok konuya denk gelmişinizdir. Bir tavsiye olarak basit şifreler kırılır? eğer karışık kombinasyonlu şifre konulmuşsa bu şifreler tahmin etmesi ve kırılması neredeyse zor bir ihtimaldir.

Unutulan excel şifre bulma, konusunda şimdi sizlere bununla ilgili excel şifre öğrenme anlatımı ile bu işlemin nasıl yapılacağına dair ipuçları vereceğiz.

Sizlere vereceğimiz makro kod yardımı ile sadece excel sayfa koruması kaldırabilirsiniz. Bazı arkadaşlar Makro VisualBasic çalışmadığı siyah ekranda olduğunu söylemektedir. Bunun nedeni excel çalışma sayfasına parola koyduğu için olmaktadır. 

Bizim konumuzda excel sayfa şifresi kaldırma ile ilgili anlatım olacağı için yanlış anlaşılmasın. Şimdi excel şifre bulma konusu anlatabiliriz.

Excel Sayfa Şifresi Bulma ;

ilk önce kullandığımız excel sayfasında “Geliştirici” modülünün aktif olması gerekmektedir. Bu geliştirici modülü aktif etmek için Excel Geliştirici Modu Nasıl Aktif Edilir? konusunu inceleyiniz.

 

excel şifresini bulma konumuzda Ribbon Şeridi üzerinde Geliştirici > Visual Basic > İnsert > Module adımlarını takip ediyoruz. 

 

excel dosya şifresini bulma adımında makro kodları aşağıdaki yerden indirin ve bu kodları makro tabloya kopyalayın ve Run ( Çalıştır ) işaretine basınız. 

Çalıştır komutu ile biraz bekleyerek size şifreyi gösteren bir küçük pencere açılacaktır. Bu pencerede excel sayfa şifresi gelecektir. Bu şifre rakam olarak değildi AABB gibi harfler simgeleyecektir. 

Bu şifreleri sayfa koru parolası kaldırma kısmına yazdığınız da sayfanın şifresini öğrenmiş oluyorsunuz. Bu konuda sizlere resimli anlatım ile nasıl yapılmıştır bunu öğrenmiştik, şimdi video anlarım ile excel şifresi nasıl bulunur? bunu anlatma çalışacağız.

Excel Şifre Öğrenme Kodu-1

Excel Şifre Bulma Kodu-2

Bu yukarıda kod aynı şekilde deneye bilirsiniz. Hangisi işe yararsa artık ikisi de farklı kod ama içerik olarak aynıdır. Şimdi sizlere bu kod nasıl kullanılır? bunu video ile anlatalım.

 

Yukarıda video anlatım ile excel vba şifre bulma konusunda sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Sizlerden bu konuda sorularınız olursa sayfamızın yorumlar kısmından yada soru & cevap sayfamıza göndererek cevap alabilirsiniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın