Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede kedi işareti nasıl yapılır?

1.691 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda özel karakterlerden kedi işareti klavyede nasıl yapılır? Bunu sizlere anlatmaya çalışacağız. Klavye üzerinde bilgisayarda sık kullandığımız işaretler kısayol olarak mevcuttur. Bunun dışında klavyede olmayan özel işaretler, karakterleri ise Windows özelliği olan karakter eşlem yada ascii kod tablosu üzerinden yapabiliriz.

Bu konumuzda kedi simgesi nasıl yapılır? bunu siz kedi severler, hayvan severler için bu yazıyı sizler için hazırladık. Bilgisayar klavyesi kullanarak kedi sembolü aşağıdaki adımları takip ederek yapacağız.

Pc’de windows özel karakterleri için karakter eşlem tablosu açmak için şimdi aşağıda sıralı adımlar ile tablomuzu ekrana getirelim.

kedi emojisi nasıl yapılır?

  • Win+R tuşlarına birlikte basalım.
  • Çalıştır penceresi açılacaktır.
  • Çalıştır penceresine “charmap” komutunu yazınız.
  • Yazı tipi “Webdings” şeklinde ayarlayınız.

kedi işareti karakter kodu : 0xF6 karşılığıdır. evrensel cat symbol unicode karşılığı U+1F431 olarak geçmektedir. Şimdi yukarıda tablodan kedi simgesi buluyoruz ve Seç > Kopyala butonu kullanarak istediğiniz alanda Excel, Word, Metin belgeleri üzerinde kullanıyoruz. 

🐱

Bunu yukarıda adımlarda yapamıyoruz diyorsanız kedi emojisi yukarıda alandan kopyala yapıştır ile alarak yazı içinde excel, word gibi dosyalarda kullanabilirsiniz. Kedi sembolü bu anlattığımız gibi klavye kullanarak kolaylıkla yapabilirsiniz.

kedi emojisi klavye nasıl yapılır?

Akıllı telefonlarda, tablet, Apple, Google, Microsoft, Samsung, Lg, Htc, Messenger, Whatsapp gibi platformlarda kullanmak yada arayıp da bulamadığınız özel emoji, smiley, ikonlar için Emoji Kütüphanesi üzerinden adrese ulaşarak bu emoji platformundan bulabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

kedi emojisi klavyede, kedi simgesi nasıl yapılır, kedi sembolü yapma, kedi simgesi yapma, cat symbol unicode, kedi patisi

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın