Sponsorlu Bağlantılar

instagram direct nedir ve nasıl kullanılır?

1.882 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu konu anlatımında Direct from Instagram uygulaması hakkında bilgi aktarmaya çalışacağız. Daha önceki Facebook üzerinden mesajlaşma sağlarken gelen güncellemeler ile mesajları Messenger üzerinden yönetmeye çalışmak amaçlı bir uygulama getirdiğini ve kullandığınızı söyleyebiliriz.

instagram direct nedir?

instagrma app uygulamasında instagram kullanıcıları ile mesajlaşma diğer adıyla dmdirect message ) atma, gönderme işlemi artık tamamen farklı bir uygulama üzerinden yürütmeyi düşünen istagram direct from instagram app uygulaması üzerinden mesajlaşma işlemini sağlamaktadır.

Kısaca artık instagram’da kullanıcılar ile mesajlaşmayı bu uygulama üzerinden kullanacaksınız. DM ‘ler artık bu uygulama üzerinden gönder / al ile sağlanacak bunun dışında direct from instagram üzerinden kısa hikayeler, superzoom, boomerang, eller serbest, tersten olarak diğer tüm mesajlaşma işlemlerini bu alandan yapabilirsiniz. 

istagram direct nasıl kullanılır?

Bu uygulamanın kullanımı oldukça kolay, instagram uygulamasında direct mesaj işareti ok işaretine bastığınız da direct from instagram uygulamasına geçiş yapıyorsunuz. 

  • Uygulama açıldığında karşınıza kamera açılacaktır.
  • Bu kamera ekranında hikaye, filtreler oluşturarak instagram uygulaması üzerinden paylaşabilirsiniz.
  • Kamera ekranında elinizle Soldan > Sağa çekerseniz ayarların olduğu bölümü açarsınız.
  • Kamera ekranında iken Sağdan > Sola doğru çekerseniz size gelen mesajları ve bekleyen mesajlar gelecektir. 
  • Çektiğiniz görüntü, videoları Hikaye’nizde veya bir instagram kullanıcısına direct mesaj ( dm ) olarak atabilirsiniz. 
  • İnstagram uygulamasında sağdan sola doğru parmağınızla basılı iken çektiğinizde direct from instagram uygulamasına geçiş yapabilirsiniz.

Kullandığımı oldukça basit olarak instagram direct kullanımı oldukça kolay çözebileceğiniz basit bir arayüzlü mesajlaşma uygulaması olarak karşınıza çıkmaktadır.

Google Store ve Apple Store üzerinden direct from instagram uygulamasını indirerek kullanabilirsiniz. Bazı yorumlarda geç kalınmış bir uygulama olduğu bazı kullanıcılara göre gereksiz bir uygulama olduğu , bazı uygulamalara göre arka plan görselinin, fotoğrafının değiştirme özelliğinin eksikliği hakkında yorumlar gelmektedir. Umarım siz mesajlaşma uygulamasından memnun kalırsınız. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın