Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Office Excel Ribbon Nedir?

1.245 views
Sponsorlu Bağlantılar

Elektronik hesaplama işlemlerini yapabilen Microsoft Office Excel ‘de bu konumuzda Ribbon konusunda sizlere bilgi vereceğiz. Ribbon Nedir? ne işe yarar? bununla ilgili siz takipçilere bilgi aktaralım.

Ribbon Nedir?

Ribbon Arayüzü grafik ve metinlerden oluşan kısayolların olduğu bir araçlar menüsü diyebiliriz. Ribbon diğer adı Excel Şeridi olarak da diyebiliriz.

ribbon şeridinde excel ile yapılacak tüm menülere kolaylıkla ulaşabilirsiniz , kısayolun olduğu bu menü , grup, sekmeler, düğmeler olarak üç bölümden oluşmaktadır. Şimdi sırasıyla bu menüleri , bölümleri yavaş yavaş tanımaya başlayalım.

SEKME ( TABS ) ;

Sekmeler menüsünde neler vardır, bu tabs‘da bulanan menüler Giriş, Ekle, Sayfa Düzeni, Formüler, Veri, Gözden Geçir, Görünüm, Geliştirici düğmeleri göreceksiniz.

GRUPLAR ( GROUPS ) ;

ribbon şeridini veya diğer adıyla excel şeridini inşa eden diğer menü kes, kopyala, yapıştır menüsünün olduğu grupların bulunduğu menü alanıdır.

DÜĞMELER ( BUTTONS) ;

Bu alanda kullanılan düğmeler vardır burada düğmelerin fonksiyonu değişir, butona basarsanız kayıt eder, butona basarsanız alt menüler çıkar. Bu düğme özelliği ribbon şeridi üzerinde bulunur.

Kısaca kısayol ve araçların olduğu menüye ribbon menü, ribbon şeridi veya diğer adıyla excel şeridi adı verilmektedir. Bu nedenle excelde ribbon nedir, ne demek diye konularda araştırmalar yapıldığında bu bilgiler size faydalı olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın