Sponsorlu Bağlantılar

Ekran Yenileme Sıklığı Ne işe Yarar

1.433 views
Sponsorlu Bağlantılar

Ekran Yenileme Sıklığı , CRT Ekran için Titreşim gidermek için kullanılan titreşimi azalmak için yapılan bir Ekran ayarıdır. Ekran Titreşimi LCD Monitörlerde olmaz , Ekran titreşimi fazla olursa Gözlerde yorgunluk ve Baş ağrı yapmaktadır. Bu olaya hertz adı verilmektedir.

Ekran Yenileme Hızı Gözle görülen bir belirgin özelliği yoktur . Genelde insan gözü 72 hertz altında yorgunluk belirtisi yapar ve baş ağrısına sebep verir onun için Bu ayarı 72 hertz üzerinde tutmakta fayda vardır. Uzun soluklu bilgisayar ekranına baktığınızda gözünüzün yorulduğu hissede bilirsiniz. Bu Hertz olayı ekran kartınızın desteklemesi ile ilgili olarak söylemeden geçmeyeyim . Yani bazı bilgisayarda sadece 60 hertz görünür bunu yükseltmek için ekran kartınızın desteklemesi gerekmektedir.

Ekran Yenileme Hızı Nasıl Ayarlanır ?

Başlat >> Denetim Masası >> Görünüm ve Kişileştirme >> Ekran Çözünürlüğünü Ayarlayın >> Gelişmiş Ayarlar  Bu adımları takip ettikten sonra Monitör Sekmesi Ekran Yenileme Hızı  burada en yüksek hertz seçiyoruz ve Uygula diyerek Sonlandırıyoruz. Konu hakkında açıklayıcı detaylı konu buradan inceleyin. 

Tags & Etiket ;

Ekran Yenileme Hızı Nasıl Yapılır , Ekran Yenileme Hızı Nedir , Ekran Yenileme Sıklığı , Ekran Yenileme , Monitör Yenileme Sıklığı , ekran sıklık ayarı , monitör sıklık ayarı

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın