Sponsorlu Bağlantılar

{ Çözüldü } Kablosuz ( Wi-Fi ) Ağı neden göremiyorum

74.798 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kim : Basri

Soru Gönder : Merhaba Adem Abi , Benim Laptop evdeki kablosuz Wireless ağı görmüyor . Laptop İşlerinden bağlanıyorum ama eve gelince bir türlü Wi-fi ağına bağlanamıyorum. Yardım ederseniz sevinirim.

Cevap : Merhaba Basri Kardeş , Kablosuz Bağlantı üzerinden bağlanan bilgisayar , tablet ve Mobil telefonların İnternet ağını görmemesinin bir çok nedeni olabileceği söyle bilirim. İlk önce bunları test etmeniz gereke bilir. Örnek vereyim Laptop’dan bağlanamıyor ve Mobil telefondan bağlanıyor iseniz sorun Laptop kaynaklı olabilir . Bunun için Bağlantı yapacağınız Cihazları bir Test edelim.

Mobil Cihazlarda kablosuz bağlantı ayarlarını kontrol ediniz , Eğer Wi-Fi ayarları kapalı ise bunu açınız , uçak modu kontrol ediniz.

Diz üstü bilgisayarlarda Kablosuz ağ bağdaştırıcı adaptörünün etkin olduğundan emin olunuz , Bunun için Bilgisayar >> Denetim Masası >> Ağ ve Paylaşım Merkezi >> Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin >> Kablosuz bağlantı adaptörü yani ethernet Burada gri renkte pasif bir durumda ise faremiz ile çift tıklayarak Etkinleştirin.

veya klavye üzerinde Fn Tuşu ile Wifi işaretine birlikte basarak aktif olduğundan emin olunuz. Bunların dışında kablosuz bağlantı adaptörünün arızalı olduğu ihtimalini unutmayınız..!

Son olarak modemin SSID ayarları aktif durumda olduğu için yani SSID bağlantı ayarı gizli duruma geçti ise kablosuz bağlantı görünmez bunun için bu ayarın önündeki tik işaretini kaldırmanız gerekecektir.

Bunun için ilk önce Modem Arayüzüne gireceğiz . Modem Arayüzüne Nasıl Girilir? Bu konu buradan öğrenebiliriz. Modem Arayüzünde kablosuz bağlantı kısmında SSID Bağlantı kutucuğunu buluyoruz.

kablosuz Ağ SSID Gizli

 

yukarıda SSID Gizle kısmı işaretli ise bunu kaldırıyoruz ve kaydet diyerek çıkıyoruz. Bağlantımızı tekrar deneyelim.  Bu konu hakkında Kablosuz Ağ Nasıl Gizlenir Hakkında video size bir fikir verebilir bunun tam tersini yapmanız gerekecektir.

Kablosuz Ağ Bağlantı Nasıl Gizlenir ;

Google Arama Tags & Etiket ;

wifi bağlantısını neden göremiyorum , kablosuz bağlantı göremiyorum , kablosuz ağa bağlanamıyorum  , kablosuz ağa neden bağlanamıyorum , wifi ağı görmüyor , İnternet ağa bağlanamıyorum , Neden Bağlanamıyorum , Ağ sorunu , Bağlantı Sorunu , Ağı görünmüyor , Windows 7 , Windows 8 , Windows Xp , Windows 10 , Windows Server

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

{ Çözüldü } Kablosuz ( Wi-Fi ) Ağı neden göremiyorum (15 Yorum)

Yorum Yaz

 1. Sürücüleri yeniden yükle çözülür oda olmazsa aygıt özelliklerinden yapılandır ülkeyi değiştir kanal dakiğin o 1_14 yada 1_14 yap gelir

 2. Merhaba; Windows 10 geçtiğimden beri bilgisayarın wifi si dışında ekstradan bir wifi adaptörü kullanıyorum bu wifi adaptörünü taktığım zaman herşey normal çalışıyor ama taktığım wifi adaptörünün bulduğu ağlar wifi ekranında çıkmıyor. yardımlarınız için teşekkürler

 3. merhabalar bende de tablet wifi ağını görmüyor fakat diğer bütün makineler görüyor telefonlar ve laptop gayet açık gözüküyor ama tablet ile wifi ağını göremiyorum. aynı tablet komşuların wifilerini görebiliyor sadece benim ağı görmüyor. tableti sıfırladım fabrika ayarlarına geri çevirdim kar etmedi yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum

 4. Merhabalar Ben Wi-Fi Açık olduğu halde göreemiyorum hiç bir ağı yardımcı olurmusunuz. ssıd gizi değil. Dün kuzenimi wifi ye engellemiştim. Bugün kendim giremiyorum

 5. Merhabalar Ben Wi-Fi Açık olduğu halde göreemiyorum hiç bir ağı yardımcı olurmusunuz. ssıd gizli değil. Dün kuzenimi wifi ye engellemiştim. Bugün kendim giremiyorum

  • modeme reset atmayı deneyiniz yanlış bir işlem ile mac adresini engellemiş olabilirsiniz.

 6. Arkadaşlar 45 liraya bir wifi almıştım komşudan cekiyorum tüm ağları görüyor ve iyi çekiyordu ancak kırıldı yeni ve daha güçlü aaldığım wifi komşu ağı görmüyor aygıt yyöneticisinde çok uğraştım olmuyor güncelleme frekans vs neden .. ?

 7. Sorunu çözmek için:

  Bilgisayarım üzerine sağ tıklayın.
  Manage seçeneğine girin.
  Device manager üzerine basın.
  Açılır pencerede network adaptors seçeneğine tıklayın.
  Birinci wireles yazan seçeneğe sağ tıklayın, uninstall üzerine basın. Kendisi install olacaktır.
  Aynı sayfada üst menüde, scan for hardware changes, yani büyütücülü bilgisayar işareti var üzerine tıklayın. Ya da bilgisayarı yeniden başlatın.
  Windows defender ile scan yapın.
  Yeniden başlatın.
  Sorun muhtemelen çözülecektir.

 8. Selam adem abi. Komsumun modeminden evime kablo cekip ap ile internet dagitiyorum. Bende win10 laptopta internet yok ama telefonda var. Bu sorunu nasıl çizeri. “internet ve kablosuz modem arasında internet algilandi fakat aradaki bağlantı kesildi” yazıyor. Bu halde tlf ndan baglanabiliyorum

 9. Merhabalar. Wifi ağı ne telefonda nede pcde gözüküyor. Önceden gözüküyordu fakat bi anda gitti. Fakat modem ara yüzüne de internet olmadığın giriş yapamiyorum. Oluşan sorunu nasil çözebilirim.??

 10. Merhaba abi ben televizyondan bağlamaya çalışıyorum ama ag adı gözükmüyor. Önceden bağlıydım bi elektrik kesintisi oldu sonra internetten çıkmış sonra deniyorum ag adı yok

 11. var yaaaaaa o kadar yardımcı oldun ki kardeş hacker oldum yav çok sağol bu engin ve tecrübeli bilgilerin için dünyadaki en iyi bilgisayardan anlayan insansın heralde ben bunların hiç birini bilmiyordum şimdi öğrendim kendimi hacker gibi hissediyorum vay beee o kadar iyi bağlanıyorum ki internetim 8mbps iken 109237219738mbps ye yükseldi çok sağol yaaa

 12. dizüstümde harici wifi adaptörü kullanıyorum ve bir ağ hariç hepsini görüyor.Ama windows 7 olan bilgisayarıma aynı harici adaptörü takınca o ağı görüyor ve bağlanıyor sorunsuz.dizustumde işletim sistemi Windows 10 adem bey.Sizce neden yapar?Bazen o ağı sorunsuz görüyor bağlanıyor bazen olan aga hic bağlanmıyor.

  • Windows 10 işletim sisteminde böyle sorunlar görülüyor. Sizin yapmanız gereken işletim sistemini güncelleyin sonradan tekrar ağ kartı sürücülerini de güncelleyerek tekrar deneyin.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın