Sponsorlu Bağlantılar

{ Çözüldü } DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG Sorunu

6.322 views
Sponsorlu Bağlantılar

Web Tarayıcı kullanırken bir sayfa açmaya kalktığımda DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG hatası ile karşılaşıyorum.” Bu web sayfası kullanılamıyor ” ile karşılaştığınızda nasıl bir yol izlemem gerekebilir bununla ilgili olarak bir çözüm yolu arayalım.

Bununla ilgili olarak DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG sorunu genelde Google sunucu servisinin tam olarak cevap verememesinden dolayı kaynaklıdır. Google Dns servisi geç cevap veriyor veya hiç cevap vermiyor ise sayfa görüntülenemez ve Bu web sayfası kullanılamıyor ile karşı karşıya gelebilirsiniz.

Bu sorunu geçici olduğu için biraz beklediğinizde sayfaya kendiliğinden bağlanacaktır. şu şekilde bir çözüm yolu olabilir dns adreslerini değiştirerek bir yol izlenebilir . Güncel dns adresleri ile değiştirebilirsiniz.

Dns Adresi Nasıl Değişir ?

Diğer Bir yol ise Performans iyileştirmesi yaparak birde bu şekilde deneyelim Bunun için Google Chrome kullanıyor iseniz . Chrome >> Ayarlar >> Gelişmiş Ayarları Göster >> Sayfaları daha hızlı yüklemek için kaynakları ön getir

google chrome sayfa perofrmans ayarı

 

Buraya Onay işaretini kaldıralım. Daha sonra tarayımızı yeniden başlatarak sayfa açmaya çalışalım.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

{ Çözüldü } DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG Sorunu (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Çok teşekkürler. İnternet erişim problemini sayfanızdaki bilgiler ışığında giderdim.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın