Sponsorlu Bağlantılar

e devlette e-posta adresimi nasıl güncellerim

217 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda E Devlet üzerinden mevcut e-posta adresini güncelleme ya da hiç olmayan mail adresini girerek doğrulama hakkında merak edilenleri sayfamızda bulabilirsiniz.

30/04/2021 tarihinde çalışanlar için muafiyet belgesi almak isteyenler e-posta adresini doğrulamasını istenmektedir. Eğer telefon numaranız ve mail adresiniz doğrulanmış değilse bunu sizden doğrulamak için talep etmektedir.

Daha önceki konularımızda e devletten telefon numarasını doğrulama konusunda nasıl yapılır konusunda bilgi vermiştik.

Bu konumuzda Çalışma muafiyet belgesi başvuru yapmak için ekrana mail adresini doğrulama yapılmamış ise bunun doğrulanmasını istemektedir.

Şimdi bunun için güncel kullandığınız bir e posta adresinizi yazmanız gerekecektir. E devlet üzerinden girmiş olduğunuz maile gelecek kod ile doğrulamak için bu mail adresinizin de mutlaka şifrenizi bilmeniz gerekecek ki buradaki kodu alabilesiniz.

Mail adresinize gelen kodu e devlet üzerinden doğrulama kodunu boş alana girerek doğrulayın. Şimdi e mail adresinizi değiştirmek veya yeni bir mail adresi tanımlamak istiyorsanız o zaman yapılması gerekenleri aşağıdaki adımlarla gerçekleştirelim.

E DEVLETTEN E MAİL ADRESİNİ GÜNCELLEME

E Devlet şifrenizi yeni aldım ve yeni mail adresi tanımlamak istiyorsunuz o zaman TÜRKİYE CUMHURİYET VATANDAŞLIK NUMARASI ve size verilen şifre ile giriş yapınız.

Girdikten sonra sağ üst köşede Adınız ve Soyadınız yazan yere giriyoruz. Orada İletişim Seçenekleri yazan kısma gireceksiniz.

Ya da “https://www.turkiye.gov.tr/iletisim-secenekleri” adresi üzerinden TC No ve şifrenizi girerek direk olarak giriş yapabilirsiniz.

Burada yeni bir e posta adresi girerek güncelleme yapınız. Girdiğiniz mail adresine bir doğrulama kodu girecek ve bunu tekrar e devlet üzerinden girerek yeni mail adresinizi doğrulayacaksınız.

Bu konumuzda e devletten elektronik posta güncelleme nasıl yapılır konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorularınız için sayfamızın altından yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024-2025

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

e devlette e-posta adresimi nasıl güncellerim (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın