Sponsorlu Bağlantılar

E-Devlet üzerinden muafiyet belgesi nasıl alınır

212 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar,

Bu yazımızda e devlet üzerinden muafiyet belgesi başvurusu nasıl yapılır, muafiyet belgesi nasıl alınır, muafiyet belgesi örneği hakkında başvuru yapacak vatandaşlar için bilgi vereceğiz.

Bu akşam yani 29.04.2021 ‘de 19:00 başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05:00 kadar kesintisiz sürecek olan “tam kapanma” süresince izin alacaklar e devleti kullanarak başvuru yaparak alabileceklerdir.

Tam kapanma” öncesi kaymakamlıklarda hem de e devlet te muafiyet belgesi başvurusu esnasında sistemlerin kilitleme noktasına geldiği, yoğunluğun yaşandığı bildirilmektedir.

İçişleri bakanlığının yayınladığı muafiyet belgesi genelgesi ardından “çalışma muafiyet izin belgesi” için aşırı yoğunluk yaşanmaktadır.

17 gün sürecek olan tam kapanma süresince belgesi olmayanlara cezai işlem uygulanacaktır. Bizde bu yazımızda muafiyet belgesi başvurusu nasıl yapılır yazımızda bulabilirsiniz.

E DEVLETTEN MUAFİYET BELGESİ ALMA

E Devlet üzerinden muafiyet belgesi izni almak için Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık Numarası ve şifreye ihtiyacımız olacak.

Muafiyet Belgesi alabilmek için “https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-kayit-belgesi-sorgulama” adresi üzerinden SGK kaydı almanız gerekecektir.

Buradan bir çıktı alarak işiniz görülecektir. Eğer SGK belgesini e-devlet üzerinden alamıyorsanız o zaman işvereniniz size çalıştığınıza dair bir belge verecektir.

Bu belgede görevli olduğunuza dair ve işyerinin faaliyeti ile ilgili belgeyle görevlilere göstermeniz yeterli olacaktır.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDAN KİMLER MUAF TUTULUYOR

Sokağa çıkma yasağından kimlerin muaf tutulacağına dair genelgeye İç İşleri Bakanlığının “https://www.icisleri.gov.tr/81-il-valiligine-gorev-belgesi-duzenlenmesi-genelgesi-gonderildi” adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Firmalar için Muafiyet belgesi örneği için “https://www.icisleri.gov.tr/kurumlar/icisleri.gov.tr/icerikYonetimi/haberler/2021/04/firmaGO%CC%88REV-BELGESI%CC%87-FORMU.pdf” adresinden indirebilirsiniz.

Kamu personeli için “https://www.icisleri.gov.tr/kurumlar/icisleri.gov.tr/icerikYonetimi/haberler/2021/04/personel-go%CC%88rev-bildirim-formu-_1_.pdf” adresi üzerinden pdf olarak indirerek formu çıkartabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın