Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop Grayscale nedir?

30 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, sizde photoshop ile uğraşanlar için “grayscale” terimini duymuşsunuzdur. Bizde bu konumuzda grayscane nedir, ne işe yarar, ne demek bununla ilgili olarak sorulara cevaplar vermeye çalışacağız.

GRAYSCALE NE DEMEK?

Siyah ile beyaz renklerin arasında yer alan tüm gri renk tonlarını kapsamaktadır. Bu tonlar 8 ile 16 bit renk derinliğini sahip tonlardır. Siyah ve Beyaz renk tonlarının kullanılmasıyla oluşturulan fotoğrafların ve görsellerin ortaya çıkmasıdır.

Günümüz çağında cihazların hepsi renkli olmasıyla birlikte bu tür resimler genel olarak nostalji olarak kullanılmaktadır.

GRAYSCALE { SİYAH BEYAZ } NASIL YAPILIR?

Resim düzenleme, editleme programları bu tür siyah beyaz resimleri filtreleme olarak hala kullanmaktadır. Bu tür filtrelemeye grayscale olarak adlandırılmaktadır.

Daha önceki konumuzda sizlere photoshop resimleri siyah beyaz yapma konumuzda olarak nasıl yapılacağını anlatmıştık. Konumuzu inceleyerek sizde photoshop da nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz.

Bu konumuzda grayscale nedir, ne işe yarar konularında photoshop kullananlara destek vermeye çalıştık. Bununla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize sorularınızı sorabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın