Sponsorlu Bağlantılar

e-devlet’te Telefon Numarasını Nasıl Güncelerim

Sponsorlu Bağlantılar

Devlet kapısı , devlet’e açılan kapı olarak bilinen e-devlet ile resmi işlemlerinizi yapabilir hakkınızda açılmış davalar’dan , plaka sorgulama veya adli sicil kayıt evrağına kadar bir çok işlerinizi yapabiliyorsunuz. Bununla birlikte özel bilgilerinizin yer aldığı bu önemli sistem’de güvenlikte ön plandadır.

Kişisel bilgilerinizin olduğu kısımda telefon numaranız , adresiniz bağlı olduğunuz aile hekimi veya mahallenizdeki güvenlik memurların olduğu kısımlarda bulunmaktadır. Güvenliğini sağlamak için sisteme daha önceden bir telefon numarası tanımlamış olabilir veya e-devlet kapısına yeni girdiğinizde sisteme bir telefon numarası girmeniz gerekecektir. peki e-devlet kapısına yeni bir telefon numarası veya eski telefon numaranızı nasıl güncelleştireceksiniz.

Bunun için https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/ adresinden sisteme girişimizi yapıyoruz. Ptt şubelerinden aldığınız parola ve TC numaranız ile sisteme giriş yaptığınızda sağ üst köşede >> Adınız ve Soyadınız olduğu yerde ufak bir ok işareti var ona bir kere tıkladığınızda bir pencere açılacaktır.

e devlet iletişim bilgilerini güncelleme

 

Bu pencerede İletişim Seçeneklerim yazan kısma girdiğiniz’de burada telefon numarası ve e-posta adresinizi göreceksiniz. Burada telefon numarasını veya e-posta adresinizi girip Güncelle dediğinizde size bir doğrulama sms e-posta içinde doğrulama mail gönderecektir.

Bu işlemleri doğrulama yaptığınızda artık e-devlet kapısında telefon ve e-posta adresiniz güncellenmiş olacak ve size gönderilecek olan bilgilendirmelerden haberin olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

e-devlet’te Telefon Numarasını Nasıl Güncelerim (12 Yorum)

Yorum Yaz

  1. benim bir sorunum var telefon numaramı değiştirdim ancak şifremide unuttum ne yapmam lazım

    • e devlet şifresini mi unuttunuz ? bunun için yapılması gereken “https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/SifremiUnuttum” adresi üzerinden tam destek alabilirsiniz ?

  2. Kimlik bilgilerimi doğru girdiğim halde telefon numaramı değiştiremiyorum nasıl güncelleyebilirim

  3. E devletteki tlfnumu değiştirmek istiyorum ama değiştirmiyor gereken bilgiyi yazın gibi birşey çıkıyor napmaliyim

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın