Sponsorlu Bağlantılar

Döviz Kurunu Excel’e aktarma

3.510 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası yani TCMB döviz kuru takip edenler için bu konumuzda döviz kuru excel aktarma konusunda takipçilerimize bilgi vermeye çalışacağız.

Bunu sizlere resimli anlatım olarak bu kur tablosunu excel olarak veri aktarımı üzerinden basit bir dille anlatmaya çalışacağız.

Bunun sizlere bu konuda nasıl veri aktarılır konusunda işinize yaracak bu konumuzda anlamadığınız sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize yazabilirsiniz.

DÖVİZ KURU EXCELE NASIL AKTARILIR

Merkez bankasının site ara yüzü değiştiği için farklı bir site üzerinden devam edeceğiz. Bunun için aşağıda örnek resimlerde anlatılanları takip ederek gerçekleştirelim.

Döviz kurunu excel aktarmak ve excel de takip etmek için Microsoft Office Excel programını açıyoruz ve “VERİ” sekmesine giriyoruz.

Bu alanda ribbon şeridi üzerinde görülen “Web’den” yazan kısım üzerinden veriyi bu alandan çekeceğiz.

İnternetten bir döviz sayfasından veriyi excele çekmek için Web’den adımı üzerinden giriyoruz ve size bir pencere açılacaktır.

Bu alanda Adres; yazan yere döviz sitesinin kurların listelendiği sayfayı buraya yazıyoruz. Bizim örnek olarak kullandığımız sayfa olarak “https://kur.doviz.com/ adresi üzerinden excele aktaracağız.

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi örnek resimde “GİT” yazan yere bu adresimizi veya farklı bir sitenin kur sayfasını yazıyoruz ve GİT butonu bastığımızda döviz kurları excele aktaracaktır.

Böylece döviz kurunu excele aktarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Online güncel döviz kuru bu şekilde aktarılmaktadır.

Bu yazımızda excel döviz kuru çekme 2019 ve 2020 yıllarında menüler değişmediği sürece bu şekilde veri çekebilirsiniz.

Bu yazımızda excele döviz kuru aktarma konusunda bilgilendirme yapmaya çalıştık. Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Döviz Kurunu Excel’e aktarma (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. İyi çalışmalar. Ben kriptoparalar ile ilgili excel de bir tablo yapmaya çalışıyorum. tr.investing.com adresinden veri çekmek istiyorum. Sayfada yaklaşık 3400 farklı koin e ait satır var. Ancak ben excele aktar dediğim zaman sadece ilk 100 satır yükleniyor. sayfadaki bütün satırları excele aktarmak için ne yapmam lazım.
    NOT: herhangi bir kod kullanmadan yapmak istiyorum.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın