Sponsorlu Bağlantılar

Detecting IDE drives Hatası Nasıl Çözülür?

5.013 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda detecting ide drivers sorunu nasıl çözülür ? bu hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Bilgisayarda herhangi bir program çalıştırırken veya bir oyun oynarken donma sorunu veya başka bir hatalar ile karşılaşabilirsiniz.

Bilgisayarı yeniden başlattığınız da ( reset ) attığınızda ekranda Detecting IDE drives hata mesajı ile karşılaşabilirsiniz. Bilgisayar ekranında yazan Detecting IDE drives hata mesajı ile karşılaşıldığında ne yapılmalıdır? bu sorun nasıl çözülür? Bununla ilgili aşağıda vereceğimiz adımları uygulayarak çözüm sağlayalım fakat harddisk sorunlu ise sorun devam edebilir.

Detecting IDE drives hatası

Detecting IDE drives Sorunu Nasıl Çözülür?

  • Anakart ile sabit disk ( hdd ) arasında bağlantı kablosu çıkmış veya çıkmak üzere olabilir bağlantıları kontrol ediniz.
  • Bios Ayarlarda sata veya ide ayarları kapalı olabilir kapalı olabilir kontrol ediniz.
  • Jupper ayarlarını kontrol ediniz.
  • Bios Ayarlarından bilgisayarın açılışını boot ayarından hdd olarak ayarlayın.
  • Harddisk’de bad sektör olabilir bunun için bad sektör kontrolü yapabiliriz.
  • Low Level Format atarak bad sektörleri düzeltme şansınız olabilir
  • Eğer bunlardan netice alamaz iseniz sabit diskte sorun olabilir harddisk arızalı , sorunlu olabilir o yüzden bir teknik servise götürmeniz gerekebilir.

Arama Tags & Etiket ;

Detecting IDE drives sorunu nasıl çözülür , Detecting IDE drives hatası nasıl çözülür , Detecting IDE drives Windows 10 , Detecting IDE drives çözüm , Detecting IDE drives problemi , Detecting IDE drives hatası , Detecting IDE drives sorunsalı , Detecting IDE drives bios ekranı , Detecting IDE drives ne demek , Windows 7 , Xp , kesin çözüm , yorum , forum

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın