Sponsorlu Bağlantılar

Bios Ayarları Nasıl Sıfırlanır ?

1.989 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bios ( Basic Input Output System ) ayarları giriş çıkış ünitelerin kontrolünü sağlayarak bilgisayarın açılması ve gerekli konfigürasyon yapılmasını sağlamaktadır. Bilgisayarın açılışında hangi media aygıtı üzerinden boot olacağını veya onboard kartları ve diğer ayarları yapacağınız yerdir.

Burada yaptığınız ayarları belli bir süre sonra ilk çıkış ayarı yani fabrika ayarlarına geri getirmek için nasıl bir ayar yapılarak sıfırlanır? Factory Reset ayarlarına geri getirme için aşağıdaki adımlar uygulamak gerecektir.

Bios Fabrika Ayarları ;

1 – bios fabrika ayarına geri dönmek için bir kaç adım var bunlardan en basiti anakart üzerinde bulunan bios pilini yerinden çıkartmak olacaktır.

bios şifre sıfırma

 

anakart üzerinde bulunan bu pili söküp 2-3 dakika bekletip tekrar yerine taktığınızda bios ayarları sıfırlanmış olacaktır. Bu en basit yöntem olarak görünüyor tabiki kasa içini sökmek için erinmez iseniz.

2- Bios Arayüzüne girerek diğer adımı gerçekleştirebilirsiniz. Bios Arayüzüne Nasıl Girilir? konusunu bilmeyenler arkadaşlar inceleyebilir. Factory Reset yazan yerden anakart bios ayarını sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

bios ayarı nasıl sıfırlanır , bios sıfırlama , bios nasıl eski ayarına geri döner , bios ayarlarını sıfırlama , bios factory reset , asus , gigabyte , msi , foxconn , wibtech , Dell ,  Samsung , anakart bios ayarlarını temizleme , yorum , forum , ekşisözlük

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın