Sponsorlu Bağlantılar

ping nedir – ping nasıl atılır – pingleme – Sürekli ping atma

9.980 views
Sponsorlu Bağlantılar

Ping ; Bağlantı kurulan bilgisayar aradaki geçen süredir  ,yani siz bir paket veri yollarsanız karşı bilgisayara o bilgisayardan geri dönüş süresidir. Bu süre ne kadar kısa olursa o kadar iyidir.

Ping zararları nelerdir diye sorulacak olursa eğer biri sürekli senin ip ne ping atıyorsa bilgisayarın o ping lere cevap vermek zorunda kaldığı için bağlantın yavaşlar(ping kaç kişi tarafından ve ne sıklıkta yapıldığı önemlidir).

Ping Nasıl atılır ; Başlat menusu > Çalıştır > cmd yazıp enterliyoruz .

Açılan Dos ekranına ping atılacak sayfa yada ip adresini yazarak enterliyoruz.

Yukardaki örnekte 32 bayt bir verinin geri dönüşünü süre olarak görmektesiniz. bu süre internet hızınıa göre kısa yada uzun olabilir bu süre ne kadar kısa olursa o kadar hızlı demektir. Sürekli ping atmak istiyorsanız .   ping www.pingadresi.com -t olarak yazarsanız devamlı ping atar.

 

 

Ayrıca yukarıda wordpress ping listesini inceleyerek wordpress kullanıyorsanız, paylaşılan makale ve konuları hızlı bir şekilde pingleme, indexleme yapabileceğiniz detaylı bir konu anlatımı vardır. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

ping nedir – ping nasıl atılır – pingleme – Sürekli ping atma (10 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Sitem için başka bir siteden tanıtım yazısı yazdım. Pinglemeyi acaba kendi sitememi yapacam google görsün diye yoksa makale yazıp link eklediğim diğer siteyemi yapacam anlayamadım.

  2. Kardeşim :) Ping Atmak Veya Bir Veritabanına Bilgi Veya Aktarım Sağlamak Senin Modem Ve Bilgisayar Ağına zarar Verir Windovs Okdar Çok Veri Prgoramı Algılıyorki Tahmin Bile Edemezsin Yolladığın Sizin Ping Diye Tabir Edip Net Bağlantılı Dosya Aktarımı Vs. Sadece Kendi Bilgisayarınızın Ve Netinizin Yabaşlamasından Başka Hiçbir İşe Yaramaz :) İyi Günler

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın