Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarın İnternet Bağlantısını Hangi Program Ne Kadar Kullanıyor

15.930 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızın Geri Plan’da Hangi programların İnternet Bağlantılarını kullandığını mı Merak ediyorsunuz ?  Siz Bilgisayarınızda çalışırken arka planda İnternet bağlantınızı kullanan programların ne kadar Byte kullandığını , kullandıkları adresleri görebilirsiniz. Bunun için herhangi bir program kullanmaya gerek bunun için Windows Özelliklerinden Kaynak İzleyici… kullanmanız yeterlidir.

Ayrıca Kaynak İzleyici… Nasıl Kullanır Buradan Öğrenin.

Win + R Tuş yardımı ile çalıştır penceresine taskmgr komutunu yada Ctrl + Shift + Esc tuş yardımı ile Görev Yöneticisini çalıştıralım.

kaynak yöneticisi

 

Açılan pencerede Performans Sekmesinde ” Kaynak İzleyici.. ” kısmına giriyoruz. Bu Açılan Yeni Pencere de.

kaynak izleyici-ağ

 

Ağ Etkinliği : Burada İnternet Ağını kullanan Programları göreceksiniz Adres kısmında ise hangi adres ile bağlantılı olduğu görebileceksiniz. Gönderme ve Alma Tablosu altında giden ve gelen saniye’de Son dakika ölçüsünde byte olarak size verecektir. Toplam Byte ile Hangi programın ne kadar Al – Ver yaptığını görebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bilgisayarın İnternet Bağlantısını Hangi Program Ne Kadar Kullanıyor (4 Yorum)

Yorum Yaz

  1. teşekkürler bilmiyordum telefon ağ paykaşınca merak ettim maşallah bütün sistem ağa saldırıyor durduk yere indirmeler haliyle kota… iş hemen bitirip kapatmak mantıklı ;)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın