Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüm] Windows (Bilgisayar ) H.D.D ( Harddisk) Görmüyor ?

3.703 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar kullananlar ve birazda meraklısı olanlar için bilgisayarı karıştırmak bir heyecan vermektedir. yeni parçalar alıp takmak,çöküp çıkarmak meraklısı için bir uğraştır. Bazen sorunlar ile karşılaşa biliriz. Bu sorun’da bilgisayarınıza yeni aldığınız bir H.d.d ( Harddisk )  bilgisayarda görünmüyor olabilir.

Bununla ilgili olarak hemen paniğe kapılmayınız. Yeni taktığınız harddisk   Bios ayarlarında algılanmamış bir şekilde görünüyor olabilir lakin Bilgisayar üzerinde ufak ayarlar yapmadan bu sorunu çözemezsiniz.

Bununla ilgili olarak bilgisayarın Simgesi Üzerine gelip Yönet Diyerek ayarlar kısmına giriyoruz.

 

Disk Yönetimi - Hdd Hatası

 

Burada Yeni Taktığınız Harddisk Görmeniz gerekmektedir.Eğer göremiyorsanız Hdd arızalı yada Bağlantı kablolarında sıkıntı vardır. Harddisk burda gördüğünüz Üzerine Gelerek Biçimlerdir yapıyorsunuz ve Yeni Bir Harf veriyorsunuz. Harf Vermeden Disk görmeniz mümkün değildir.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

[Çözüm] Windows (Bilgisayar ) H.D.D ( Harddisk) Görmüyor ? (7 Yorum)

Yorum Yaz

  1. merhaba bendede böyle bir sorun var fakat eski hdd içinde verilerim var onları kurtarmam mümkün değilmidir?

    • kurtarabilirsiniz tabi ki , harici hdd kutularına bağladığınızda bunları flash bellek gibi bilgisayar görür ve içindeki bilgileri çekebilirsiniz.

  2. Merhabalar. Ben Win8deydım. Win10 yukseltemeye calısırken format esnasında wındows HDD 4 ayrı bolum olraka goruyorş. Bu secenketen herhangı Bİr ıleleme kaydemeıyorum.HDD yı baska bır bılgısayara taktım. Ordan Bıcımlendırdım fayda etmedı. Tekrardan takıp dısk yonetımınden ayrılmıs alanları bırlestırdım yıne fayda etmedı. Bunun ıcın herhangı bır onerınız varmı dır acaba??

  3. Merhaba Bootmgr is compressed Press Ctrl +Alt +Del to restart Bu problem var Harddiski çalışmıyor içinde bir sürü fotoğraf var Fotoğraflar silinmeden nasıl yapabiliriz? Resimleri kurtaramadı :/

  4. kardeş ben ikinci bir haddisk aldım yeni aldım taktım bilgisayar görmedi aygıtlara bakıyorum var diyor 1000 gb ama senin dediğin yere giriyorum ayrılmamış diyor bunu nasıl çözebilirim

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın