Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] A disk error occurred Hatası Alıyorum Çözüm Yolları

1.238 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın performanslı ve hızlı çalışmasını hepimiz isteriz,Ama bazen öyle olmuyor sorunlar ile karşılaşıyoruz. Bilgisayarımızı akşam kullandık’dan sonra sabah tekrar açtığımızda bir bakıyoruz hata alıyoruz yada hiç açılmıyor olabilir. Ne kadar can sıkıcı bir durum değil mi ?

İşte Bu hatalardan Birde A disk error occurred   bilgisayarınızı her açtığınızda karşınıza bu hata çıkıyor ise bir çok nedeni olabilir, Bu durumun ne kadar can sıkıcı olduğunu artık anlatmaya gerek yoktur. Peki Bu hatalar Neden Kaynaklanır ve Çözüm yolları Nelerdir ?

Bu hata ile bir program yüklediğinden kaynaklı olabilir yada Disk ile ile ilgili bağlantı hatalarından kaynaklı’da olabilir. Genelde program yüklediğinde bu Deamon Tools programı ağırlıktır, Çünkü bu program Sanal Bir Disk oluşturacağı için Disk ile çalışma hatasından kaynaklı A disk error occurred hatası verebilir.

Bir başka hatalardan kaynaklı ise Disk Bağlantı hatası yada Bozuk Disk kaynaklı da olabilir. Peki A disk error occurred Hatasını nasıl düzeltebiliriz Bununla ilgili bir çok yol denemek gerekmektedir. Bununla ilgili konu başlıklarını aşağıda sıralandığı gibi kontrol edebilirsiniz.

 

*  Bilgisayarınız açılışta Cd ile Boot Etmeye Ayarlı ise Bios Ayarlarına Giriniz ve Harddisk ile başlıyacak Boot olacak Şekilde ayarlayınız.

*   Bilgisayarınızda Bulunan Harddisk Bağlantılarını kontrol ediniz.

  • Kurulum Cd ile Onarım Yapınız.
  • Bilgisayarınıza Yüklediğiniz Hata almadan önceki Programı Kaldırınız.
  • Sistem Geri Yüklemesi yapınız.
  • Bilgisayarınızda açılışta Flash Bellek,Hafıza Kartı yada Cd filan varsa Bunları çıkartın yeniden deneyiniz.
  • Harddisk ile sıkıntılar olabileceğini unutmayınız Bununla ilgili Hd Tunnel ile bilgisayarınızı Kötü Sektör var ise Taratınız.

Yukarıda Adımları Uygulamakta fayda vardır. A disk error occurred hatası almaya devam ederseniz SSD Harddisk Geçmekte fayda vardır. Bu biraz maliyetli olacağı için Tüm yolları deneyiniz sonra adımda yeni bir harddisk geçiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın