Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] oursearching.com arama motoru nasıl kaldırılır?

181 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın tarayıcısını etkileyen bu sahte arama motoru OurSearching.com AdwCleaner programı ile kaldıracağız. Bu işleme başlamadan önce biraz bilgi vermek istiyorum.

OurSearching.com Bilgisayarımıza indirdiğimiz deneme yazılımlar yada ücretsiz program aracılığı ile bulaşarak Tarayıcımızı gasb ederler. Böylece Her tarayıcı kullanmak için açtığınızda sizi bu sahte arama motorlarını kullanmaya zorlarlar. Peki bu sahte arama motorunu nasıl temizleriz.

Registy kayıtlarını temizleyerek diğeri ise program kurarak kaldıracağız şimdi aşağıdaki adımları izleyerek kaldırmaya başlayalım.

1-Adım : 

Daha önceden Arama sayfam için Hazırladığım Video izleyerek Aynen OurSearching.com için uygulayabiliriz.Uygulama Metod aynıdır. Bu metod ile Registry Kayıtlarını temizleyerek bu sahte arama motorundan kurtulabilirsiniz.

2-Adım :

Konu Başında dediğimiz gibi AdwCleaner Programı ile kaldıracağız Bunun için Bilgisayarımıza AdwCleaner Programı kuracağız.

adwcleaner scanner virus

 

Bilgisayarımızı Bu program ile taratma dan önce diğer programları kapatarak taratalım.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızda bu program ile tarattık dan sonra OurSearching.com ile ilgili zararlı girdileri işaretleyerek silelim.

adw

 

Bilgisayarımız yeniden başlayacaktır Bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra Mozilla-Yandex-Chrome-Explorer tarayıcıların Özellikler kısmına giriyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

Tarayıcıların Özellikler kısmına ayrı ayrı giriyoruz ve Hedef kısmındaki “http://www.oursearching.com” uzantısı siliyoruz. Bunu Tüm tarayıcılarda uyguluyoruz. Bu uzantıyı Tarayıcılardan sildik den sonra Son işlem olarak ise Tarayıcıların Ana Sayfalarını Google yada bir başka siteye Ayarlıyoruz. Bununla birlikte kurtulmuş oluyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın