Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüm} görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu

4.784 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızda mevcut kullandığınız ekran kartı ( gpu ) olarak İntel , AMD , Nvidia marka grafik kartlarından yaşanan sorunlardan biri “görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu” hatasıdır.

görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu

görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu sorunu neden kaynaklanır ? Bununla ilgili olarak kısaca değinecek olursak ; Bu sorun sağ windows çubuğunda balon şeklinde görüntülenir. resimde görüldüğü gibi verilen hata uyarsından ;

NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, versiyon 355.82 görüntü sürücü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu.

yukarıda uyarıda bahsi geçen hata ekran kartı sürücüsü ile ilgili bir sorundur. Bunu hata kodu ile ilgili çözüm yolu nelerdir.

Yanıt vermeyi kesti nasıl çözülür?

* Bilgisayarınızda daha önceki yüklü eski sürücüleri sistemden kaldırın , bunun için nasıl yapılacağına dair ipucunu link yardımı sayesinde öğrenin.

Eski Sürücüler Nasıl Kaldırılır ?

Eski sürücüleri kaldırdıktan sonra bilgisayarını ccleaner programı ile kayıt girdileri temizlemek için program kullanabilirsiniz.

* Sorunu yaşadığınız ekran kartı marka ve modeline göre üretici firmanın resmi web sitesi üzerinden güncel olan sürücüyü indirin ve güncelleme yapınız.

Ekran Kartı Marka ve Modelini nasıl Öğrenirim ? 

* DirectX bozuk veya güncel olmayabilir , o yüzden bilgisayarda yüklü ise bunu kaldırın ve son sürümünü indirin ve yeniden kurulumu yapınız.

* Ekran kartı sürücüleri güncel fakat yine aynı yanıt veriyor hatası alıyorsanız , Bilgisayarın anakart çipset diriverlerini güncelleyin. Bunu nasıl yapacaksınız. ilk önce anakart marka ve modeline göre resmi sitesi üzerinden bu marka ve modele göre çipset ( yongaset ) sürücülerini yeniden yükleyin.

Anakart Marka ve Modeli Nasıl Öğrenilir?

* Bilgisayarınızın service pack sürümlerini kontrol ediniz.

* Oyun oynarken verdiğinde kullandığınız yamaların veya oyunun işletim sistemine göre yani bir xp için hazırlanmış oyun windows 7 , windows 8 veya windows 10 için uyumsuz olabileceğini göz önünde bulundurun ve kontrol ediniz.

* Bilgisayarda ısınmalar fazla ise bunu gözlemleyin , aşırı ısınma ekran kartı hataları sorunları yaşatabilir. Buda bir ihtimal olarak düşünmekte fayda vardır.

* Bilgisayarın donanım parçalarına güç veren power supply yetersiz besleme yaparsa ani hatalar ile karşılaşabilir. Bunun için sistemi test etmeniz gerekebilir.

Güç Kaynağı Besleme yeterlimi Test et ..

* Ayrıca son olarak Kayıt defteri girdilerini düzeltme işlemi yaparak bu balon şekilde uyarı veren yanıt vermiyor hatasını sizin adınıza fix it uygulaması ile çözümleyebilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

yanıt vermeyi kesti hatası nasıl çözülür ,  yanıt vermeyi kesti hatası ,  yanıt vermeyi kesti  sorunu ,  yanıt vermeyi kesti  problemi ,  yanıt vermeyi kesti sorunsalı ,  yanıt vermeyi kesti çözüm ,  yanıt vermeyi kesti kesin çözüm

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

{Çözüm} görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu (2 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın