Sponsorlu Bağlantılar

{ Çözüm } Google Chrome Aşırı Ram Kullanımı

7.323 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızda Tarayıcı olarak Google Chrome kullanıyor ve Bu kullanım sonucunda aşırı Ram bellek kullanımı yapıyor ve bilgisayarınızı yavaşlatıyor ve bununla ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz.

Ctrl + Shift + Esc tuşlarına basarak  Bilgisayarınızın Windows Görev Yönetici açtığınızda buradan ne kadar Ram kullandığını fark edebilirsiniz.

Google Chrome Aşırı Ram Tüketim Sorunu

Burada benim izlenimlerim ve deneyimlerim olarak Açılan bu kadar chrome.exe chrome sekmeleridir ( Tab ) Bu tablar ne kadar çok açılırsa o kadar Ram tüketimini artırarak tarayıcı yavaşlatacaktır. Tarayıcınızda açtığınız Flash sayfalar fazla olması bunların nedenlerinden biridir.

Ayrıca Google Chrome için kullanmak için yüklediğiniz tarayıcı eklentileri ram tüketiminde bir etkendir. Tarayıcınızda ne kadar çok eklenti ( plungins) var ise tarayıcınızın o kadar yavaşlamasına sebep olacaktır.

Tarayıcınızda kullanmadığınız eklentileri etkisizleştire bilirsiniz. Bunun için Uzantılar bölümünden kullanmadığınız eklentiler var ise bunları pasif ediniz. Ayrıca tarayıcılarınızda fazla Tab ( Sekme ) açmamanız da fayda vardır. Bu Sekmeleri sonlandırabilir kapatarak biraz olsun tarayıcınızı rahatlatmış olabilirsiniz.

Google Chrome Görev Yöneticisini açarak Burada Arka planda nelerin çalıştığını kontrol edin sonlandırmak istediğiniz eklenti ve sekmeleri buradan kapatma şansınız vardır. Bunun için Chrome Görev Yöneticisi nasıl açılır buradan inceleye bilirsiniz.

Eğer Çok Sekme iç yapıyor iseniz Tarayıcınızı Yormadan Kullana bileceğiniz Bir eklenti ile sekmeleri kullanabilirsiniz. Bu konuda eklenti ve detaylı bilgi için buradan konu başlığını inceleye bilirsiniz.

Birde Aşağıdaki linkler yardımı ile indireceğiniz Dosyalar ile kontrol ediniz Chrome tarayıcınızı ben denemedim ama isteyenler araştırarak deneyebilir.

Chrome ve Chromeplus üzerinde çalışmaktadır.

64 bithttp://www.mediafire.com/download/85ye4w6bizxb49p/Chrome+Memory+Zip+x64.zip

32 bit : http://www.mediafire.com/download/184z4pbxunt5cch/Chrome+Memory+Zip.zip

Bunlara virüs taraması yaptırmanızda fayda vardır. Chrome Memory ram kullanımı denetleyen ve stabilize eden bu dosyalar ile faydasını göreceğinizi umuyorum.

Tags – Etiketler ;

Google Chrome Aşırı Ram tüketimi , Google Chrome Fazla Ram tüketiyor , Chrome Yüksek Ram kullanımı , Google Chrome çok fazla Ram kullanıyor , yüksek bellek kullanımı , yüksek ram tüketimi

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

{ Çözüm } Google Chrome Aşırı Ram Kullanımı (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın