Sponsorlu Bağlantılar

Web Sitenin Ziyaretçi Sayını Öğrenme

10.452 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merak İnsanlığın Genetiğinde olan doğal bir şeydir. Her şeyi Merak eder araştırır , Bende Bir blog yazarı olduğum için doğal olarak gezinti yaptığım Web sitelerinin blog sayfalarının günlük ziyaretçi sayılarını merak ettim. İnternet üzerinde bir araştırma yapınca bir site keşfettim . Bu sitemizin adı http://website.informer.com/ bu siteye girdiğinizde search for domain or keyword yazan yere sitenin adresini yazdığında site o site hakkında istatistikleri göstermeye başlıyor.

ziyaretçi sayısı

 

Burada daily visitors  yazan yerde web sitenin günlük ziyaretçi sayısını belirtmektedir. Daily pageviews yazan kısımda günlük sayfa görüntülenmesi Alexa Rank : ise alexa görünürlük değerini belirtmektedir.

Bununla birlikte alt domainleri var ise subdomains gibi bunları belirtmekte bağlı olduğu dns adreslerini vermektedir. Bununla bağlı olarak Dns Serverlerinin ve İp adreslerinin bağlı olduğu adresleri görebilirsiniz.

Diğer bir Server ise Alexa Burada ise websitenin görünürlüğü hakkında bilgi vermektedir. Hangi Ülke üzerinde görünürlüğü fazla nereden ve hangi keyword üzerinden ziyaretçi çektiği bilgilerini de vermektedir.

Tags – Etiketler ;

web site trafiği , site traffic , web siteye gelen ziyaretçi sayısı , ziyaretçi sayısı nasıl öğrenilir , başka sitelerin ziyaretçi sayısı , başka sitenin görüntülenme değeri , seo değeri , websitenin seo değeri

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Web Sitenin Ziyaretçi Sayını Öğrenme (6 Yorum)

Yorum Yaz

  1. mrb kardeşim ben yeni bi site kurdum reklam faaliyetlerini takip edebilmek için ziyaretci sayıma bakmak istiorm .bahsettiğin siteye linkimi yazdım bilgileirm cıktı ama üstteki istatikleri göstermedi.neden acaba ?

    • siteniz yeni olduğu için tam bir veri toplamamış olabilir, o yüzden bak şöyle yap wmaraci sitesi üzerinden seo değerini filan öğrenebilirsiniz, Alexa değerini kontrol et bol bol içerik gir, sitenin etiketlemesini yap biraz çalışırsan iyi değerlere ulaşırsın.

  2. “tiksepet.com” site bu anahtar kelimeler üzerine yardımcı olabilir misiniz? alexa sıralamam oluştu fakat Türkiye sıralaması çıkmıyor neden ?

  3. merhaba bu siteden 16.01.2019 da aldığım rapor 27 eylül 2018 e ait görünüyor,neden güncel almamış olabilir?

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın