Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüm] Dns Ayarlarını Neden Değişmiyor?

271 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarlarımızda Dns Ayarlarını değiştirerek Yasaklı Sitelere Erişebiliriz. Dns Değiştirerek Bu erişimi Sağlayabiliriz. Dns Değiştirebilmek için Bilgisayarımızdaki network kartlarının ayarlardan yararlanarak değiştirebiliyoruz.Peki başlıkta yazdığım gibi Dns Ayarlarını Neden değiştiremeyiz ? Bunun belli başlı sebeplerinden biri Bilgisayarımıza bulaşan virüsler nedeni ile ayarlara ulaşamayız. 

Bazı Virüsler bilgisayarın temel ayarlarını kilitleyerek bunları kullanılmaz hale getirmektedir. Böylece Ayarlara ulaşamadığımız yani pasif olduğu için ayarları yapılandırmayız.

Bu sistem ayarlarından en çok etkilenen ayarlar Çalıştır penceresine ulaşamayız, Görev yöneticisini,regedit gibi ayarları kullanamayız bunlardan biride Dns Ayarlarını erişeyişimizdir. Peki Bu Ayarları nasıl ulaşabiliriz. Konu başında dediğimiz gibi genelde bilgisayarlarımıza virüs girdiği içindir. Peki Bu virüs nasıl temizleyeceğiz Bunun için bilgisayarımıza Microsoft Safety Scanner  Güvenlik Programı indirip taratarak Bilgisayardaki Zararlı yazılımları tespit ederek Temizlemek olacaktır.

Bu virüs tespit ve temizleme programı ile bilgisayarınızdaki zararlı yazılımları tespit ederek bilgisayarınızda temizleyecek ücretsiz bir programdır. Bu programın kullanımı 10 günlüktür . 10 gün sonra yeniden kurarak çalıştırabilirsiniz. Son olarak Bilgisayarınıza birde AntiMalwareByte programı indirip kurunuz . Bu program ile Güvenli Mod ile taratarak Bilgisayarınızı temizlediğiniz den emin olunuz. Güvenli Mod açmak için Bilgisayarınızı Yeniden başlatıyorsunuz ve Açılışta F8 tuşlarına basarak Güvenli Mod Giriş yapıyorsunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın