Sponsorlu Bağlantılar

[ Çözüldü ] Unideals Eklentini Nasıl Kaldırılır?

1.459 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza yüklediğimiz gelişi güzel deneme yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşan ve tarayıcıları gasp eden Unideals gibi eklentileri yada new easy tab gibi eklentiler tarayıcımızı her açtığımızda arka planda çalışarak sizi rahatsız eder ve sık sık reklamların çıkmasını sağlar ve bu tür eklentileri de kaldırmak zordur.

Bu konumuzda Unideals Eklentisini nasıl sileriz bunun hakkında bilgi vermek istiyorum. Unideals Eklentisini Nasıl temizlerim ? Bunun için aşağıdaki adımları izleyelim.

1-Adım ;

İlk önce gizli dosyaları ( Klasörü ) göster  olarak ayarlayalım bunun için buradan nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Bilgisayarım > C: > System32 > GroupPolicy > Machine Bu klasörü siliyoruz  bu bölüm görünmüyor ise gizli klasörleri açmanız gerekecektir.

2-Adım ;

Bilgisayarım > Denetim Masası > Program Ekle / Kaldır bu bölümde sizin bilginiz olmadan yüklenmiş toolsbar gibi ve bilmediğiniz programları kaldırınız.

unideals nasıl silinir

3-Adım ;

Bilgisayarımıza bulaşan Tarayıcı gasp eden eklentileri kaldırmak için Kayıt defterini düzenleyeceğiz bunun için Win + R tuşlarını kullanarak çalıştır penceresini açalım. buraya regedit komutu yazarak kayıt defterini açıyoruz ve HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Google\Chrome adımları takip ediyoruz ve burada ExtensionInstallForcelist altında  jkgtpgddcvmssdas gibi karışık uzantı kimleri vardır Unideals kimliğini bulalım ve silelim bunu bulmak

google uzantı silme

 

uzantılar bölümüne giriyoruz ve kaldırmadığımız uzantının kimliğini Geliştirici Modu işaretleyerek buluyoruz. Daha sonra ExtensionInstallForcelist klasörü altında bu kimliği bularak siliyoruz.

4-Adım ;

Bilgisayarımızdaki zararlı kodları silmek için AdwCleaner programını kullanıyoruz bu programı nasıl kullanacağını video izleyebilirsiniz.

Bu program bilgisayardaki zararlı kodları silecektir ve sildiğini bu kodları bilgisayarı yeniden başlatarak size rapor halinde verecektir.

5-Adım ;

Kullandığınız tarayıcıları ( Chrome ) eski fabrika ayarlarına geri getirelim bunun için nasıl yapıldığı hakkında aşağıdaki konu başlıklarını inceleyebilirsiniz.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Tarayıcılarını fabrika ayarlarına geri getirdik den sonra ana sayfalarınızı Google yada bir başka siteye ayarlayınız Tarayıcınızda aynı sorun devam ediyor ise bana facebook sayfamızdan yada iletişim bölümünden irtibat haline geçerek size ammy üzerinden yardım edebilirim. Kolay Gelsin..

Tags – Etiketler ;

Unideals eklentisi nasıl silerim , Unideals Eklentisi Kaldırma , Unideals eklentisi silme , Unideals eklentisinden kurtulma , Unideals plung in kaldırma , Unideals eklentisi kaldırma

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın