Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarın Gizli Sistem Dosyalarını Nasıl Görebilirim..?

1.470 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınıza gizlenerek korunan sistem dosyaları bilgisayarın çalışması için gerekli dosyalardır. Bu dosyalara Sistem Dosyaları Denmektedir. Eğer Bilgisayarınızdan bu Gizli Sistem Dosyaları Silinir ise Bilgisayarınız çalışamaz duruma gelir böyle sisteminiz çöker . Bunun için Önemli Sistem Dosyaları Gizli ve Korunan haldedir.

Önemli Sistem Dosyaları Nelerdir ;

IO.SYS

MS-DOS.SYS

COMMAND.COM

CONFİG.SYS

AUTOEXEC.BAT

C:\Windows\System32 içindeki Dll Dosyaları

Bu dosyalar Bilgisayarın  en önemli Sistem dosyalarıdır bilgisayar açılışta bu dosyalar üzerinden işlem yapmaktadır. Bu konuda geniş bilgi için buradan yardım alabilirsiniz.

Bilgisayarın Önemli Gizli Sistem Dosyalarını Nasıl Görebilirim.?

Bu önemli işletim sisteminin önemli sistem dosyalarını görebilmek için ilk önce gizli dosyaları ve klasörleri görünür hale getirmek gerekiyor . Daha sonra ikinci adımda aynı yerde korunan sistem dosyalarını göstermek için tik işaretini kaldırarak bu gizli dosyaları görebilirsiniz.

Bilgisayardaki gizli olan dosyaları ve önemli sistem dosyalarını Bu şekilde göstere biliriz sistem dosyaları üzerinde bir değişiklik yapmak bilgisayarımızın başlamasını engellemiş olur ve sistemin çökmesine sebep olur. Böylece sistemi yeniden kurmak zorunda kalarak önemli bilgilerin kayıp olmasını sağlamış oluruz.

Tag – Etiketler ;

Gizli dosyaları nasıl gösteririm , Gizli Sistem Dosyaları , Gizli sistem dosyaları nelerdir , Windows 7 gizli dosyalar , Windows 8 gizli dosyalar , Windows 8 gizli dosyaları gösterme , Windows 7 gizli dosyaları gösterme , Windows 10 gizli dosyaları gösterme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın