Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] Türk Polis Siber Suç Mücadele Virüsü Nasıl Temizlenir

420 views
Sponsorlu Bağlantılar

Son Zamanlarda yeniden hortlayan Türk Polis Siber Suç Mücadele virüsü sizi’de etkileye bilir. internet’de gezinirken karşınıza birden bu ibare çıkabilir. Girmiş olduğunuz bir siteden yada yüklediğiniz bir program aracılığı ile bulaşabilir.

 

Hacker tarafından yazılan bu virüs ile sizden para koparılmak istenmektedir.

 ” video, Müzik,Yazılım gibi Kullanım Sözleşmeleri olan içerikleri izinsiz dağıtıyorsunuz. Bu da Makale 1,Bölüm 2,Madde 8 e göre Türkiye Cumhuriyeti’ in yasasını çiğnemek demektir.

Makale 1,Bölüm 2,Madde 8 e göre bu suçu işleyenlerin 2 ile 8 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması gerekmektedir.

gibi vs yazılarak yazarak gözünüzü korkutarak sizden para talep ederek sahtekarlık dolandırıcılık yaparak bir çok kişiden para kopartmak istemişlerdir.

şimdi bu virüslu yazılımdan nasıl kurtulur.

1-Adım

Başlat > Denetim Masası > Program Ekle Kaldır >  bu kısımda bilmediğiniz programlar varsa ne işe yaradığını google araştırarak bakabilirsiniz. Bilinmeyen programları kaldırınız.

2-Adım

Bilgisayarın Tarayıcılarını Resetleyiniz Bilinmeyen Eklentiler yerleşmiş olabalir. Bunun için ilk önce Yer imlerinin yedeğini alınız. Resetleme nasıl yapılır Konu başlıkları sıralanmıştır.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan
Bilgisayarınızı Registry gizlenmiş Zararlı Girdileri silmek için AdwClenaer Programı indirip Bununla Temizliyoruz.

adwcleaner scanner virus

 

http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresi üzerinden programı indirin ve yükleyin. 

4-Adım

Daha sonra Bilgisayarımızın Tarayıcılarını Etkileyen Yazılımları Temizlemek için JunkWare  “http://www.gezginler.net/indir/junkware-removal-tool.html” adresinden indirin ve yükleyin bu program ile bir temizlik yapalım.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın