Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] buenosearch.com arama motoru nasıl kaldırılır?

848 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza bulaşan bu sahte arama motorunu AdwCleaner Programı ile kaldıracağız bu işleme başlamadan önce bu sahte arama motorlarından biraz bahsedeceğim. Bilgisayarımıza yüklediğimiz deneme yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak web browser tarayıcılarınızı etkileyerek sizi bu sahte arama motorlarını kullanmaya zorlarlar. Bu zamanlara bilgisayarınızın yavaşlamasına kadar yol açar.

Şimdi Gelelim bilgisayarımızdan bu sahte arama motorunu kaldırmaya Bilgisayarımızdan iki yol ile deneyerek kaldıracağız.

1-Adım Program Kurmadan Kaldırma ;

Daha önceden hazırladığım video izleyerek yapabilirsiniz. Aramasayfam için hazırladığım bu video da metot aynıdır. yanlız aramasayfam yerine buenosearch.com yazarak işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 

2-Adım Program Kurarak Kaldırma ;

Konu başında dediğimiz gibi bilgisayarımıza AdwCleaner programı “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresinden yükleme yapabilir ve kuruyoruz.

adwcleaner scanner virus

Bu uygulamayı çalıştırmadan önce diğer çalışan programları kapatarak taratınız.

adwcleaner scanner

Taratma işlemini yaptık dan sonra Buenosearch.com ile ilgili zararlı girdileri işaretleyerek Siliniz.

adw

Buenosearch.com ile ilgili zararlı girdileri sildik den sonra bilgisayarımız yeniden başlayacaktır. Bu işlemi yaptık dan sonra bilgisayarımızda kurulu internet tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz.

portaturk removal

Örnek Resimde Gördüğünüz gibi “http://www.Buenosearch.com” uzantısını bilgisayarda tüm internet tarayıcıları dan siliyoruz. bunu tüm tarayıcılardan kaldırıyoruz. Son olarak İnternet tarayıcıların Ana sayfalarında Buenosearch.com ayarlı ise bunu google yada bir başka siteye ayarlıyoruz. Kolay Gelsin.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın