Sponsorlu Bağlantılar

[ Çözüldü ] Thesmartsearch.net yönlendirme sayfasını kaldırma

71 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazımızda Thesmartsearch.net arama motorunu nasıl kaldırırız bunun hakkında bilgi vereceğim. Tarayıcılarımızı etkileyen thesmartsearch.net ve buna benzer tarayıcı hijackers ler bilgisayarımıza yüklediğimiz deneme yada ücretsiz programlar aracılığı ile bulaşırlar .

Thesmartsearch.net nasıl kaldırırız bunun için iki farklı yol ile deneyeceğiz bunları aşağıdaki adımları takip ederek çözebilirsiniz.

1-Adım ;

Bilgisayrımızın kayıt defterinden Thesmartsearch.net ile ilgili zararlı kodları kaldırarak be işe başlayacağız. Bunun için daha önceden arama sayfam için hazırladığım videodaki metot uygulayacaksınız. Win + R çalıştır penceresine regedit yazarak kayıt defterini açıyoruz.

Ctrl + F tuş takımı ile arama penceresine Thesmartsearch.net yazarak bulduğunuz kayıtları Google yada bir başka site yazarak yönlendirmeleri kaldırıyoruz.. yukarıda videodaki adımları aynen izleyebilirsiniz.

2-Adım ;

Diğer bir adım bilgisayarımıza AdwCleaner programını kurup bu bilgisayar ile taratma işlemidir.

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanılır ;

Bilgisayarımızı bu program ile tarattık dan sonra bilgisayarımızdaki zararlı girdileri silerek bilgisayarımızı yeniden başlatacaktır. daha sonra bilgisayarımızdan silinen dosyaları size rapor halinde sunacaktır.

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

Bilgisayarımızı AdwCleaner programı ile tarattık dan sonra bilgisayarımızda yüklü tarayıcılar ( Mozilla-explorer-Chrome-YAndex ) gibi tarayıcıların özellikler bölümüne gireceğiz ve yukarıda örnek resimde olduğu gibi hedef : bölümündeki http://www.Thesmartsearch.net uzantısını tarayıcıların özellikler bölümünden kaldırıyoruz bunu tüm tarayıcılarda uygulayacağız.

Daha Sonra Tarayıcılarımızı Fabrika ayarlarına geri getirmekte fayda vardır bunun için aşağıdaki konu başlıklarını inceleyebiliriz.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Son olarak Tarayıcıların Ana Sayfa Ayarlarını Google yada Bir başka siteye ayarlayarak bitiriniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın