Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] srptm.exe nedir – srptm.exe nasıl silinir?

486 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızda işlemciyi Devamlı meşgul eden bu exe dosyası olan srptm.exe bilgisayarımıza indirdiğimiz demo yada internet üzerinden indirdiğimiz ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşa bilir. Bu yüzden ki önümüzde gelen her ücretsiz yazılım güvenilir değildir unutmayalım bu programları da yüklenirken ayrıntıları ile kontrol ederek neler yüklediğini görmek lazımdır.

srptm.exe güvenilir kaynaklardan yüklenmediği işin zararlı kodlar içere bilir,şüpheli bir dosya olarak görüldüğü için bu srptm.exe dosyasının kaldırmasında fayda var.

Peki srptm.exe Dosyasını Nasıl Kaldırabiliriz. ?

Başlat > Denetim Masası> Program Ekle Kaldır  Bu adımları izleyerek Program listesini  görüntülüyoruz. Burada Snop.do ile ilgili program varsa ve srptm.exe ile ilgili ada değişik karışık karakterlerde programlar var ise bunu kaldırınız.

Tarayıcılarımızıda etkileyeceği için Tarayıcılarımızın Fabrika Ayarlarını Geri Döndürmekte Fayda vardır. Bununla ilgili Konu Başlıkları Aşağıda Listelenmiştir.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

 

Daha Sonra Bilgisayarımıza SpyHunter programı kurarak Bu program ile Taratın. Bu program Bilgisayarımızdaki Zararlı Yazılımları Tespit ederek kaldırılmasında katkıda bulunacaktır.

 

Son olarak ise Bilgisayarımıza Anti MalwareByte Programı ile Güvenli Mod’da Taratarak Zararlı Virüsleri Silerek Sonlandıralım. Güvenli Mod girmek için Bilgisayarımızı yeniden Başlatıyoruz Açılışta F8 tuşlarına basarak Güvenli Mod giriş yapıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın