Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] Lsass.exe virüsü nasıl silinir?

5.089 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarın işlemcisini Devamlı meşgul eden bu Lsass.exe dosyası C:Windows>System32 klasörü içinde bulunan Lsass.exe ile aynı olarak görünerek benzetilmeye çalışılmıştır.

lsass dosyası

bu face exe dosyası Lsass.exe işlemci ( Cpu) Devamlı Meşgul edeceği için Bilgisayarınızı yavaşlatacak aynı zamanda ise bilgisayarınızda güvenlik açığıda meydana çıkacaktır. Gözle Görünen En belirgin özelliği ise Bilgisayarınızın Cpu %100 meşgul ettiğini göreceksiniz.

Lsass.exe Dosyası Eğerki C:Windows>System32 Klasörü içinde ise Bunda Bir sorun yoktur Bu bir Sistem Dosyası ve Önemli Dosya olduğu için bunu Kesinlikle silmeyiniz.. Saten Çalışan uygulama olduğu içinde silinmesi zordur.

Fakat Lsass.exe Dosyası Eğer ki System32 klasöründe değilde C:Windows içinde gözüküyorsa Bu bilgisayarınızı meşgul eden bir virüstür. Peki Lsass.exe Virüs Dosyasını Nasıl Sileriz.

Başlat > Çalıştır > Taskmgr komutunu yazarak Windows Görev Yöneticisini Açıyoruz. yada Win+R kısa yolları ile çalıştır penceresini açabilirsiniz. Görev Yöneticisi Açtık dan sonra Lsass.exe Dosyasını Sonlandırıyoruz. Görev Sonlandırması Nasıl Yapılır Buradan Öğrenebilirsiniz.

Bu exe Dosyasını Kapattık dan sonra System32 için Bulunan Hariç Lsass.exe dosyasını Siliyoruz. Önemli Not Bilgisayarınızı Gizli Dosyaları Göster Özelliğini Açınız .Eğer Silemiyorsanız Güvenli Mod ile Deneyiniz.

Bilgisayarınızı Son olarak ComboFix ile Taratarak başka zararlı Girdiler var ise bunları da temizleyerek bilgisayarınızı Temizleyiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

[Çözüldü] Lsass.exe virüsü nasıl silinir? (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. ben denedim ama sil dediğimde olmuyor güvenli modda açıp sil dedim yine olmadı. sil diyorum dosyada değişiklik yapman için sa-asbhdsab sadvbgas4 (salladım) izin alman gerekli diyor o salladığım bölüm aynen bunun gibi bişi random yani

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın