Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] Speed Up Virüsü nasıl temizlenir?

2.185 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza bulaşan bu virüs , Genel olarak bilgisayarımıza Deneme yada Ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşırlar, böylelik ile bilgisayarımıza bulaştıkça bilgisayarımızı aman ile yavaşlatırlar karşınıza sık sık reklam sayfaları da çıkarak sizi rahatsız ederler. Şimdi gelelim bu Speed Up virüsünü nasıl temizleriz.

1-Adım : 

Bilgisayarım > Denetim Masası > Program Ekle Kaldır > Bu kısımda bilmediğimiz yazılımlar olabilir,karışık harfler olan adıyla programlar yada toolsbar’lar varsa bunları kaldırınız.

2-Adım : 

Bilgisayarda bulunan tarayıcılar bundan etkileneceği için Tarayıcıları eski fabrika ayarlarına geri döndürmek’de fayda vardır. Bununla ilgili olarak konu başlıklarını aşağıda görebilirsiniz.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

3-Adım : 

Bilgisayarımızdaki Registry Kayıtlarında bulunan zararlı Kodlar var ise Bunları silmek için bilgisayarımıza AdwCleaner programı ile taratacağız. Bu program Registry kayıtlarını temizleyecektir. Bu Programın Kullanımı Buradan Öğrenebilirsiniz.Son olarak Bilgisayarımızı Tekrar güvenli Mod’da JunkWare Programı ile Taratarak Zararlı Kodları, Malware, Toolsbar kaldıracaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın