Sponsorlu Bağlantılar

[ Çözüldü ] search.navegaki.com nasıl silinir?

79 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın Tarayıcısını gasp eden Tarayıcı Hijackers olan Search.navegaki.com tarayıcılarımız’dan kaldırmak için iki farklı yol izleyeceğiz bunun için Search.navegaki.com ve buna benzer yönlendirme siteleri bilgisayarımıza yüklediğimiz deneme veya ücretsiz olarak yayınlanan programlar ile bulaşır ve tarayıcımızı etkiler Şimdi gelelim tarayıcımızı etkileyen Search.navegaki.com nasıl Kaldırabiliriz ( Remove ) Bunun için iki değişik yol ile kaldırabiliriz aşağıdaki adımlar size yardımcı olacaktır.

1-Adım ;

Bilgisayarımızın tarayıcısını etkileyen bu arama motorunu daha önceden hazırladığım Aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen uygulayabilirsiniz. Video aramasayfam yerine siz Search.navegaki.com yazarak düzeltme yapacaksınız bulduğunuz tüm Search.navegaki.com silerek google yada bir başka adresin url yazarak düzeltiniz.

2-Adım ;

Search.navegaki.com kaldırmanın diğer bir yolu AdwCleaner Programı ile bunun için Bu programı indirdikden sonra bilgisayarımızı bu program aracılığı ile taratıyoruz.

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanılır ;

Bu program ile bilgisayarımızı tarattıkdan sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size silinen dosyalar hakkında bir rapor verecektir.

Bilgisayarımızdaki Yüklü olan Chrome – Yandex – Mozilla – Explorer yüklü tarayıcıların faremizin sağ tuşunu kullanarak özellikler bölümüne giriyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

yukarıda örnek resimde olduğu gibi “http://search.navegaki.com” uzantısını kaldırıyoruz bunu tüm tarayıcılardan kaldırmayı unutmayınız. Daha sonra şifayende olsa tarayıcıları fabrika ayarlarına döndürmekte fayda vardır. Bunun için aşağıdaki bu konular hakkında bilgi ulaşabilirsiniz.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

Son olarak Tarayıcıların Anasayfa Ayarlarını Google olarak ayarlayınız. Bundan sonra bu tarayıcı gasbından kurtulmuş olacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın