Sponsorlu Bağlantılar

[ Çözüldü ] search.alot.com sayfası nasıl kaldırılır?

322 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın İnternet tarayıcılarını etkilen bu sahte arama motorunu AdwCleaner Programı ile kaldıracağız. Bu işleme Başlamadan önce bilgisayarımıza Nasıl bulaşırlar biraz bundan bahsetmek istiyorum. bu sahte arama motorları bilgisayarımıza indirdiğimiz deneme yazılımlar aracılığı ile bulaşırlar ve İnternet tarayıcıların yapısını değiştirerek sizi bu sahte arama motorlarını kullanmaya zorlarlar.

Şimdi gelelim bu browser hijacker kurtulmaya ;

Program kurmadan Kaldırma ;

daha önceleri aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen search.alot.com  içinde uygulayabilirsiniz. metot aynısıdır sadece sizin yapmanız gereken aramasayfam yerine search.alot.com  yazmanız yeterli olacaktır.

 

Program Kurarak Kaldırma ;

Başta dediğim gibi bilgisayarımıza AdwCleaner programını “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresinden indirin ve  kuruyoruz.

adwcleaner scanner virus

 

bilgisayarımıza indirdiğimiz Adwclaner programını kurduk dan sonra çalışan diğer tüm programları kapatarak Adwclaner programı ile taratıyoruz.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızı tarattık dan sonra search.alot.com ile ilgili zararlı girdileri işaretleyip siliyoruz. Bu işlem sonunda bilgisayarımız yeniden başlayacak.

adw

bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra Bilgisayarımızda yüklü İnternet Tarayıcıların Özellikler Bölümüne teker teker giriyoruz.

search alot kaldırma

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Resimde işaretli olan uzantıyı tüm tarayıcıların özellikler bölümünden kaldırıyoruz. Bu işlem yapıyoruz. Bu işlem sonunda bu işlemi yaptık dan sonra buradan çıkıyoruz.

İnternet Tarayıcılarımızdaki Ana Sayfalar search.alot.com ayarlı ise bunları google olarak yada bir başka siteye ayarlayarak kurtulabilirsiniz.  Kolay Gelsin

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın