Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] speed-find.com arama motorunu nasıl kaldırılır?

230 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza bulaşan bu sahte arama motorlarını AdwClaner Programı ile kaldıracağız. Bu işlemi yapmadan önce bilgisayarımıza nasıl bulaşırlar biraz bundan bahsetmek istiyorum.

Speed-find.com gibi sahte arama motorları bilgisayarlarımıza indirdiğimiz demo ( deneme ) yazılımlar yada ücretsiz olarak indirdiğimiz yazılımlar aracılığı ile bulaşırlar. Bulaştıkları an itibariyle İnternet tarayıcıların yapısını değiştirirler ve sizi bu sahte arama motorlarını kullanmaya zorlarlar. Bu Zamanla bilgisayarların yavaşlamasına sebep olur.

Bu Sahte Arama motoru olan Speed-find.com iki yöntem ile kaldırmayı deneyelim.

1- Program kurmadan kaldırma ; 

Aramasayfam için hazırladığım video izleyerek bunun nasıl yapıldığını basit şekilde anlayabilirsiniz. sadece sizin yapmanız gereken aramasayfam yerine Speed-find.com  yazmanız olacaktır.

 

2-Program Kurarak Kaldırma ;

Başta Dediğimiz gibi bilgisayarımıza AdwCleaner Programını “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” indirin ve kuruyoruz.

adwcleaner scanner virus

 

bilgisayarımıza kurduğumuz bu program dışında diğer çalışan tüm programları kapatıyoruz. ve AdwClaner programı ile taratıyoruz.

adwcleaner scanner

 

Program ile tarattık dan sonra Speed-find.com  ile ilgili zararlı girdileri işaretleyip siliyoruz. Bu silmeden sonra bilgisayarımız yeniden başlayacaktır.

adw

 

bilgisayarımız yeniden başladıkdan sonra bilgisayarımızda yüklü internet tarayıcıların Özellikler bölümüne giriyoruz bunu tüm tarayıcılar için yapacağız.

speed find arama motorunu kaldırma

 

Yukarıda resimde işaretli olan http://www.Speed-find.com uzantılarını tüm tarayıcılardan siliyorum. Bu işlemi tüm tarayıcılarda yapıyoruz. Bu işlem sonucunda Tarayıcıların Ana Sayfalarında Speed-find.com var ise biz bunu google yada bir başka siteye ayarlıyoruz böylelikle kurtulmuş oluyoruz. Kolay Gelsin…

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın