Sponsorlu Bağlantılar

[ Çözüldü ] scleaner.exe nasıl silinir ?

4.059 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza crackli dosyalar , yada ücretsiz olarak indirdiğimiz imzasız yazılımlar aracılığı bulaşan bu virüs dosyası bilgisayarımızdan biraz kaldırması zor gibi görünüyor olabilir. scleaner.exe Virüsünü bilgisayarımızdan temizlemek için bir adım izlemek gerekecektir. Bununla ilgili olarak scleaner.exe kurtulmak için aşağıdaki adımları izleyelim.

1-Adım ;

Bilgisayarımızı ilk önce Güvenli Mod’a alınız Bilgisayarınızı Güvenli Mod almak için aşağıdaki konu başlıklarını inceleye bilirsiniz.

WİNDOWS 8 GÜVENLİ MOD AÇMA

2-Adım ;

Bilgisayarınızda Güvenli Mod açtık dan sonra Win + R Tuşları yardımı ile Çalıştır penceresini açıyoruz ve bu çalıştır penceresine msconfig komutunu yazarak sistem yapılandırmasını açıyoruz. burada başlangıçta açılan programlardan kapatalım.

3-Adım ;

Daha sonra Bilgisayarım bölümünden Program Ekle / Kaldır bölümünden Bilgisayarınıza kendi izniniz olmadan yüklenen programları bulalım ve bunları kaldıralım.

4-Adım ;

Bilgisayarımızın Görev Zamanlayıcı… bölümüne girerek burada .exe uzantılı bilinmeyen Dosyaların çalışmasını izin vermeyelim bunları kapatalım.

5-Adım ;

Son olarak Bilgisayarımızı Microsoft Safety Scanner programı ile kötü ve zararlı yazılımlardan temizleyelim.

 

Tags – Etiket ;

scleaner.exe nasıl temizlenir , scleaner.exe nasıl silinir , scleaner.exe kaldırma , scleaner.exe hatası , scleaner.exe virüs , scleaner.exe nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

[ Çözüldü ] scleaner.exe nasıl silinir ? (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Bu virus kendini aşmış durumda. Combofix ile temizledim gitti sandım tekrar baktığımda msconfig e yerleştiğini gördüm fakat bu sefer Roaming deki klasör yok?
    Güvenli modda açınca ne regedit de ne başka hiçbiryerde görünmüyor. Normal açtığımda msconfig ve regedit de görünüyor, görev zamanlıyıcıda da yok format filan da atmak istmiyorum ve lanet olsun diyorum. :/

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın