Sponsorlu Bağlantılar

C:\ format atıldığında D:\ oyunlar ve programlar etkilenir mi..?

507 views
Sponsorlu Bağlantılar

Tarafıma http://www.facebook.com/bilgisayarogren ve soru gönder bölümünden gelen sorulardan biride ”  bilgisayarıma kurduğum oyun D: partition bölümünde ben ise işletim sisteminin kurulu olduğu bölüm olan C: bölümüne format atmak istiyorum acaba D: bölümündeki oyunlar etkilenir mi ? ”

Sevgili arkadaşlar bilgisayarınıza kurduğunuz oyunlar hangi bölümde olursa olsun bu oyunlar yada programlar bilgisayarın işletim sistemi olan kayıt defterine girdi kayıt olarak işlenmektedir.  Ne suret  ile olursa olsun bilgisayarınıza her yüklenen program uzantıları bilgisayarınızın işletim sisteminde program files klasörü altında ve kayıt defteri altında işlenmektedir ler böylece bilgisayarınızda oyunları ve programları kullanmaya başladığınızda buralardan kontrol edilerek geçeceği için Sizin oyunlarınız D: olsa bile C: format atmış olsanız bu oyunlarınız etkilenir böylece oyunlarınız açmaz.

Yalınız istisnai durumlar söz konusu olmaktadır bazı oyunlar kayıt defterine girdi atmadan çalışmaktadırlar ama genelde kayıt defteri girdileri olmadan çalışmaz bu oyunlar Bu oyunların Oyun klasörlerinin olduğu bölümlerdeki Setup çalıştırırsanız tekrar oynamaya başlaya bilirsiniz.

Tag – Etiketler ;

format sonrası program çalıştırma , c: format attım , program çalışmıyor , d: program çalışır mı , c format attım d çalışmıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın