Sponsorlu Bağlantılar

{ Çözüldü } rabbitsearch.net nasıl silinir?

690 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarın derinlerine yerleşen ve İnternet’de sörf yaptığımız Tarayıcıları gasp eden bu yönlendirme sayfası olan rabbitsearch.net , bilgisayarımıza yüklediğimiz deneme yazılımları veya ücretsiz kimliği doğrulanmamış yazılımlar ile bulaşır . Siz tarayıcınızı kullandıkça sizi bu sayfaya yönlendirir . Bu zaman ile bilgisayarınızın performans düşüklüğüne ve yavaşlamasına sebep olur.

rabbitsearch.net Nasıl Temizlenir ?

Bunun için iki farklı yol deneyeceğiz bunlardan hangisi sizin kolayınıza gelirse onunla devam edebilirsiniz.

1-ADIM :

Bilgisayarımızın Kayıt defterini manuel olarak temizleyeceğiz. Bunun için Win + R tuşları ile kayıt defterini açıyoruz ve ctrf + f ile rabbitsearch.net yazarak arama yapıyoruz bulduğumuz kayıtları google veya başka bir siteye ayarlayacağız.

Bunun için daha önceden hazırladığım aramasayfam için video izleyerek aynen rabbitsearch.net için uygulayabiliriz. Uygulama metot aynıdır. Sadece sizin yapmanız gereken arama yerine rabbitsearch.net yazmanız olacaktır.

2-ADIM :

Bilgisayarımıza AdwCleaner Programı ile derinlemesine tarama yapacağız . Bunun için Bilgisayarımıza yüklediğimiz bu program ile tarama yaparak zararlı kodları sileceğiz.

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanılır ?

Bu program bilgisayarınızda yüklü tarayıcılarda zararlı kodları tespit edip silecek ve bilgisayarınız yeniden başlayacaktır. Daha sonra size rapor halinde silinen dosyaları bilgi verecektir.

Bilgisayarımızda yüklü olan İnternet tarayıcı özellikler bölümüne giriyoruz. Bunu tüm tarayıcılarda yapacağız. Teker teker özellikler bölümüne giriyoruz.

adw

Tarayıcı özelliklerine giriyoruz ve hedef bölümünde bulunan tüm url tüm tarayıcıdan kaldıracağız.

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

Yukarıda Örnek resimde olduğu gibi http://www. rabbitsearch.net adresini tüm tarayıcılardan kaldırıyoruz. Bunu tüm tarayıcılarda yapacağız .Diğer Adım Tarayıcıları Eski Fabrika Ayarlarına geri getirmekte bunun için aşağıdaki konu başlıklarını inceleyebiliriz.
Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

Tarayıcıları sıfırladık dan sonra diğer adım , tarayıcıların ana sayfa ayarlarını Google veya bir başka site’ye ayarlayarak sonlandırıyoruz.

Google Arama Tags & Etiketler ;

rabbitsearch.net Nasıl Silinir , rabbitsearch.net Nasıl Temizlenir , Remove rabbitsearch.net , Unistall rabbitsearch.net , rabbitsearch.net virüs , rabbitsearch.net nasıl temizlenir

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın