Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] pursuepoint arama motoru nasıl kaldırılır?

249 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu açılır Reklam Sayfası olan PursuePoint bilgisayarımıza indirdiğimiz ücretsiz yazılımlar yada demo yazılımlar aracılığı ile bulaşarak bilgisayarımızın tarayıcıların etkiler. Online alış veriş sitelerine yada sosyal ağlara girdiğiniz bu reklam sitesi olan PursuePoint karşınıza çıkarak bu reklamlardan para kazanmayı amaçlar.

Şimdi gelelim Bilgisayarımızdan bu PursuePoint reklam virüs nasıl temizleriz ?

Başlat > Denetim Masası > Program Ekle / Kaldır > Bu kısımda PursuePoint ile ilgili program varsa bunu kaldırıyoruz bununla birlikte program listesinde bilmediğimiz diğer programları internet’den araştırarak ne olduğunu öğrenen bilinmeyen programları kaldırıyoruz.

Bilgisayarımızda yüklü internet tarayıcılarının eklentilerinde bilinmeyen eklentiler varsa kaldıracağız yada Tarayıcılarımızı Resetleyerek bu işlemide Gerçekleştirebiliriz. Tarayıcılar Nasıl Resetlenir Aşağıda Konu Başlıklarında Görebilirsiniz.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Daha Bilgisayarımızda  Zararlı Girdileri Temizlemek için Bilgisayarımıza AdwCleaner Programı indiriyoruz. “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresi üzerinden programı indirin ve kurunuz. 

adwcleaner scanner virus

Scan ile Tarattığımız da bilgisayarda zararlı Girdileri işaretleyerek Siliyoruz.Son Olarak Bilgisayarımıza JunkWare Programı İndireceğiz Bu program ile Bilgisayarımızı Taratarak Silme işlemini Gerçekleştirilecektir. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın