Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] findwide.com arama motoru nasıl kaldırılır?

582 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza bulaşan bu Sahte Arama motorunu AdwCleaner programı ile kaldıracağız. Bu işleme başlamadan önce bu konudan bahsetmek istiyorum.

Findwide.com gibi arama motorları bilgisayarlarımıza indirdiğimiz deneme yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak internet tarayıcıların yapısını değiştirir ve sizi bu sahte arama motorlarını kullanmaya zorlarlar. zamanda bilgisayarının yavaşlamasına yol açarlar. Şimdi Gelelim bu Arama motoru olan findwide.com nasıl temizleriz. Bunun için iki yol izleyeceğiz.

1-Adım Program kurmadan Kaldırma

Daha önceden hazırladığım aramasayfam için hazırladığım video izleyerek findwide.com için uygulaya biliriz. Metot aynısıdır sadece yapmamız gereken aramasayfam yerine findwide.com yazarak düzeltmek olacaktır.

 

2-Adım Program Kurarak Kaldırma ;

Konu Başında Dediğim Gibi Bilgisayarımıza AdwCleaner  “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresinden indirin ve kurarak Kaldıracağız Bu Programı kurup çalıştırmadan önce diğer çalışan tüm programları kapatıyoruz ve tarama işlemini yapacağız.

adwcleaner scanner virus

Bilgisayarımıza kurduk dan sonra Scan ( Tarama ) butonu ile taratıyoruz.

adwcleaner scanner

Bu işlemi yaptık dan sonra Findwide.com  ile ilgili zararlı girdileri işaretleyip siliyoruz.

adw

Findwide.comile ilgili zararlı girdileri sildik den sonra bilgisayarımız yeniden başlayacaktır. yeniden başladık da sonra bilgisayarımızda yüklü internet tarayıcıları kısayolları Özelliklerine teker teker giriyoruz. Bunu Tüm tüm tarayıcılarda uygulayacağız.

mywebfind sayfasını kaldırma

Yukarıda Örnek Resimde Görüldüğü gibi hedef kısmında görülen http://www.Findwide.com uzantısını siliyoruz. Bunu tüm tarayıcılarda yapacağız unutmayınız. Bu işlemi yaptık dan sonra İnternet Ana Sayfalarımızı Findwide.com görünüyorsa bunu google yada bir başka siteye değiştirebilirsiniz. Kolay Gelsin….

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın