Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] dogpile.com arama motoru nasıl kaldırılır?

706 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza bulaşan bu tarayıcı Gasbını AdwCleaner programı ile kaldıracağız. Bu işleme başlamadan önce bu konudan biraz bahsetmek istiyorum.Bilgisayarımıza indirdiğimiz demo yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşacak bilgisayarın internet tarayıcısını etkiler ve siz tarayıcınızı her açtığınızda sizi dogpile.com sitesine yönlendirerek bu arama motorunu kullanmaya zorlar. Bu zaman bilgisayarınızın yavaşlamasına kadar gider.

Şimdi Gelelim Bu dogpile.com arama motorunu kaldırmaya Bunun için iki yol deneyeceğiz.

1-Adım Program kurmadan Kaldırma ;

Daha önceden Aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen dogpile.com içinde uygulaya bilirsiniz uygulama metot aynı sadece değişiklikleri aramasayfam yerine dogpile.com olarak düzelteceksiniz.

2-Adım Program Kurarak Kaldırma

Konu başında dediğim gibi bilgisayarınıza AdwCleaner programını “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresinden indirerek temizleyeceğiz.

adwcleaner scanner virus

Bilgisayarımızı AdwCleaner programı ile taratıyoruz bu işleme başlamadan önce diğer çalışan uygulamaları kapatalım.

adwcleaner scanner

Bilgisayarımızı tarattıkdan sonra bilgisayarımızda bulunan dogpile.com ile ilgili zararlı girdileri işaretliyoruz ve siliyoruz.

adw

Bu girdileri sildik den sonra bilgisayarımız yeniden başlayacaktır bu işlemden sonra bilgisayarda yüklü İnternet Tarayıcıların kısayol özelliklerine teker teker giriyoruz.

speed find arama motorunu kaldırma

Özellikler bölümüne girdik den sonra hedef url kısmında “http://www.dogpile.com”  ile ilgili uzantıyı siliyoruz. Örnek Resim yukarıda Bu işlemi bilgisayarımızda yüklü tüm tarayıcılarda yapıyoruz.Daha sonra bilgisayardaki Tarayıcıların Ana Sayfaları dogpile.com ayarlı ise bunu google yada bir başka siteye ayarlıyoruz. Kolay Gelsin…

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın