Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüldü} MiuiTab virüsü nasıl kaldırılır?

4.558 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın derinlerine yerleşen Bu virüs miniui tab virüsü , Bilgisayarımıza yüklediğimiz deneme ve ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşırlar ve tarayıcıları gasp ederler. Bu Virüsler kaldırmak biraz uğraştırsa’da o kadar zor’da değildir. Bu konumuzda MiuiTab Nasıl Silinir bunun hakkında bilgi vermek istiyorum.

1-ADIM ;

Bilgisayarım > Denetim Masası > Program Ekle / Kaldır adımlarını takip ederek bilgisayarda yüklü olan programları görebiliriz burada bilmediğimiz karışık karakterde olan programlar var ise bunları kaldıralım .

2-ADIM ;

Bilgisayarınız başlangıçta çalışan programları kontrol edelim .. Burada bilgisayar başlarken çalışan programlar bu tarayıcı eklentilerini çalıştırmaya tetiklemeye başlayabilir bu yüzden Başlangıç Programları ile ilgili programları kapatmak için buradan yardım alabilirsiniz.

3-ADIM ;

Bilgisayarımızın gizli dosyalarını aktif ederek bilgisayarımızın sistem dosyalarında bulaşan klasörü temizleyeceğiz o yüzden  gizli sistem dosyaları nasıl gösterilir bu konuda aşağıdaki video izleyebilirsiniz.

Gizli Dosyaları Göster açtıkdan sonra Bilgisayarım > C: ( işletim sisteminin olduğu yer ) > Windows > System32 > GroupPolicy altında Machine klasörü içine giriyoruz ve buradaki tüm dosyaları siliyoruz.

4-ADIM ;

Kayıt Defteri içine girerek kaldırmak için zorlandığınız eklentileri silmek Win + R ile çalıştır penceresini açıyoruz ve burada adımları izleyelim. HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Google\Chrome bu adımları izliyoruz . Daha sonra Burada ExtensionInstallForcelist içerisinde tarayıcınıza bulaşan virüslü eklenti sileceğiz bunun için bu eklentinin kimlik numarası bulmak gerekecektir bunu ise Uzantılar bölümünden Google Chrome > Ayarlar > Diğer Araçlar > Uzantılar > Geliştirici Modu işaretleyerek Aktif ediyoruz .

google uzantı silme

Burada silemediğiniz kaldıramadığınız eklentinin Kimlik öğreniyoruz ve kayıt defterininden siliyoruz.

5-ADIM :

Daha önceden hazırladığım kaldırması zor eklentisi için video izleyerek nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz.

6-ADIM :

Daha sonra Tarayıcılarımızı Fabrika Ayarlarına Geri Döndürmek için Aşağıdaki Konuları inceleyelim.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

Tarayıcılarımızı fabrika ayarlarına geri getiriyoruz ve bu eklentilerden kurtulmuş oluyoruz. Sizinde kaldıramadığınız zorlandığınız eklentiler var ise buradan yorum bölümünden tarafıma yollayarak yardımcı olmaya çalışacağım.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

{Çözüldü} MiuiTab virüsü nasıl kaldırılır? (3 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Miuitab bendede var bir türlü kaldıramadım ne yaptıysam görev yöneticisi hizmetlerden kaldırmaya çalışıyom yine kalkmıyo

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın