Sponsorlu Bağlantılar

{ Çözüldü } luckysearches.com yönlendirme sayfasını kaldırma

392 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarın Tarayıcı Başlangıç sayfasına yerleşen bu hijackers tarayıcı gasbı olan luckysearches.com yönlendirme sayfası bilgisayar yüklenen deneme veya ücretsiz programlar aracılığı ile bulaşırlar. Bulaştıktan sonra sonra anasayfa olarak sizi bu sayfaya yönlendirilirsiniz.  luckysearches.com virüs sayfasını kaldırmak biraz zor gibi gözükse de aslında kolaydır peki luckysearches.com nasıl temizleriz. Bunun için iki farklı yol deneyeceğiz.

1-Adım :

luckysearches.com sayfasından kurtulmak için Bilgisayarın kayıt defterini temizlemek gerekecektir . Bunun için daha önceden aramasayfam için hazırladığım video size bir fikir verecektir. uygulama metot aynıdır sadece aramasayfam yerine luckysearches.com yazarak arama yapacak ve bulduğunuz kayıtları google veya bir başka siteye ayarlayacaksınız.

2-Adım ;

Diğer bir kaldırma metot bilgisayarımıza AdwCleaner Programı yükleyip bu program ile kayıt defterindeki zararlı yazılımları tespit etmek ve silmek olacaktır. AdwCleaner programını indirerek aşağıdaki gibi kullanımı yapabilirsiniz.

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanılır ?

Bilgisayarınızı bu program ile tarattık dan sonra bilgisayarınızda zararlı kodları silip bilgisayar yeniden başlayacaktır ve silinen dosyalar hakkında bir rapor verecektir. Daha Sonra bilgisayar yeniden başlatıktan sonra Bilgisayarımızda yüklü olan tarayıcıların Özellikler bölümüne giriyoruz ve Hedef Kısmında görünen uzantıları kaldıracağız.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Yukarıda Örnek Resimde olduğu gibi Hedef kısmında http://ww.luckysearches.com uzantısını tüm tarayıcılardan silelim.

Daha Sonra Tarayıcılarımı Fabrika ayarlarına geri getirmekte fayda vardır . Bunun için Tarayıcılar nasıl Resetlenir aşağıdaki konu başlıklarını inceleye biliriz.
Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

Son olarak ise Bilgisayarımızın Tarayıcıların Ana Sayfa Ayarlarını Google veya bir başka siteye ayarlayınız . Hepsi bu kadar kolay gelsin.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın