Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüldü} kernel_data_inpage_error hatası

2.647 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kim : Ebu Derya

Soru Gönder : Merhaba Adem bey , daha önce hiç yaşamadığım bir hata ile karşılaştım bu hata şu şekilde “kernel_data_inpage_error” problemi bunu nasıl çözerim yardım eder misiniz ?

Cevap : Merhabalar Ebu Derya , bilgisayarımızda oluşan zaman zaman hatalar genelde iki şekilde oluşur yazılımsal veya donatımsal olarak kaynaklıdır. Bunun için farklı yollar denemek gerekir. Eğer bilgisayarınızda donatımsal olarak ram veya harddisk üzerinde sıkıntılar olabilir , hardisk üzerinde oluşan bir bad sektör bunu doğal olarak yapabilir veya yazılımsal olarak  yanlış yüklenmiş bir sürücü bu hatayı en doğal şekli ile verebilir. Bunun için aşağıdaki çözüm yollarını denemenizi tavsiye ederim.
* DicrectX11 Güncellemesini Yapınız.

* ilk önce bilgisayarımızda eski sürücüleri kaldıralım bunun için aşağıdaki konu başlığı size yardımcı olacaktır. Bilgisayarımızdaki eski sürücüleri https://ademocut.com/bilgisayarda-bulunan-eski-yuklu-surucu-drivers-kaldirin/ linki size yardımcı olacaktır.

* Bilgisayarımızda eski sürücüleri kaldırdık’dan sonra ekran kartı sürücüsünü en güncel hali ile yükleyelim yani güncelleştirelim.

* Bilgisayarımızda eski sürücülerin bıraktığı çöp girdileri kayıt defterinden silmek için Ccleaner programı kullanalım bu programı indirmek ve nasıl kullanılacağını  https://ademocut.com/bilgisayarinizdaki-gereksiz-dosyalari-silme-kayit-defteri-registry-gereksiz-girdileri-silme/ adresinde inceleyebilirsiniz.

* Windows işletim sistemini güncellemeye deneyiniz son dosyaları güncelleştirin.

* Bilgisayarınız Sabit Disk‘de bozukluk olup olmadığını kontrol ediniz bu dosyalarda bozukluk olup olmadığını Bilgisayarım >> C: Disk Üzerinde sağ tuş ile özellikler bölümüne ve arkadaşından

disk hata denetimi

 

Araçlar sekmesi >> şimdi denetle adımlarını takip ederek disk üzerinde bozukluk var mı yok mu inceleyebilirsiniz. veya bir başka yöntem ise https://ademocut.com/chkdsk-f-disk-hata-denetleyicisi-nedir-nasil-kullanir/ konusunu inceleyerek dos komutları ile yapabilirsiniz.

* Bozuk Ram ( Bellek ) test yaparak ram bozukluk olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bunun için Ramleri kasadan teker teker çıkartıp deneyiniz eğer bozuk ram ise bu saten hata verecektir.

* Bilgisayarınızı Bir Antivirüs Yazılımı ile derinlemesine taratın bilgisayara yerleşerek bir virüs ise kernel_data_inpage_error  hatasını verdirebilir.

* Bilgisayarınızda otomatik ve manuel yapmış olduğunuz güncellemeler ile bu hatayı alıyor iseniz sistem geri yüklemesi yapınız. Bununla ilgili olarak Sistem Geri Yüklemesi nasıl yapılır video’da izleyebilirsiniz.

Bilgisayarınızdan son yapılan update güncellemelerini nasıl kaldırabilirsiniz bununla ilgili olarak daha önceki konuyu https://ademocut.com/windows-update-guncellestirmelerini-kaldirabilir-miyim/ adresinden inceleyenin.

* Son yöntem ise bilgisayarınıza temiz bir işletim sistemi kurulumu olacaktır.

Arama Etiket & Tags : 

kernel_data_inpage_error Windows 8 , kernel_data_inpage_error Windows 10 , kernel_data_inpage_error nasıl çözülür , kernel_data_inpage_error hata , kernel_data_inpage_error problem

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın