Sponsorlu Bağlantılar

{ Çözüldü } Kaynak Dosya Okunamadı Hatası

9.356 views
Sponsorlu Bağlantılar

İnternet üzerinden bir dosya indirirken veya Usb Bellek , Flash bellek’den bir dosya kopyalama çalıştığınızda ” kaynak dosya diskten okunamıyor ” hata verebilir . Bu sorunun bir çok nedenleri vardır. Bu Sorun Diskin üzerinde yazılacak yerde bozuk bir yer olmasından veya dosyanın kopyalandığı yerde bozuk disk yapısından kaynaklı olabileceğini unutmayalım. Bundan dolayı kaynak dosya diskten okunamıyor sorunu yaşayabilirsiniz.

kaynak dosya diskten okunamıyor Nasıl Çözülür ?

Bu sorunu Disk üzerinden chkdsk /f /r komutu ile diskinizde disk hataları var ise bununla ile hataları gidermeye çalışınız. Bu Komutu düzeltmek için Win + R komutu ile çalıştır penceresini açınız ve bu pencereye cmd komutu yazın dos penceresi açılacaktır.

Bu dos penceresine  chkdsk /f /r D:  komutunu yazınız burada D: veriyi nereye kopyalacaksanız D: E: olabilir onu yazınız ve veriyi kopyaladığınız yeri bir hata düzeltmesi yaptırınız. Chkdisk konusu hakkında detaylı bilgi için buradan öğrenebilirsiniz. 

Bu komut işe yaramadı diyorsanız bilgisayarınızı bir virüs taramasından geçiriniz. Güncel bir Antivirüs taraması yaptıktan sonra tekrar bu komutu denemenizde fayda vardır.

Tags & Etiket ;

kaynak dosya diskten okunamıyor hatası , dosya taşınamıyor kaynak dosya veya diskten okunamıyor , kaynak dosya diskten okunamıyor , disk okuma sorunu , kaynak dosya okunamıyor hatası ve çözümleri

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

{ Çözüldü } Kaynak Dosya Okunamadı Hatası (1 Yorum)

Yorum Yaz

 1. windows 10 kullanıyorsanız benim yaşadığım sorunu nasıl düzelttiğimi anlatayım
  windows 10 kapat yeniden başlatın oraya gelip yeniden başlata basmadan önce shift tuşuna basılı tutun yeniden başlata tıklayın
  seçenekler geliyor sorun gideri seçin
  gelişmiş seçeneklerden başlangıç ayarları bölümünü seçin
  sonra yeniden başlatın.
  böylelikle güvenli mod ile açılış ekranı açılır.
  güvenli mod için 4 basın ağ desteği ile güvenli mod için 5 ….. seçenekleri görürsünüz.
  ben güvenli modda açtım. sonra cmd girdim. sorunlu disk H: girip
  chkdsk /f/r h: yazdım
  sorunlu dosyayı buldu epey uğraştı ve sonunda düzeldi. bilginize.HKE

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın