Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarın Gerçek Yaşını Nasıl Öğrenirim..?

18.411 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kim : Nazlı

Soru Sor : Merhaba , Benim Kullandığım Asus A54C model bilgisayarımın imalat tarihi veya tabiri caiz ise yaşını nasıl öğrene bilirim merak ediyorum teşekkürler.

Cevap : Merhaba Nazlı Hanım , ilk önce Soru Gönder bölümünü kullandığınız için teşekkür ederim. Sorunuzun cevabına gelince ilk önce bilgisayarınızın tam marka ve modelini öğrenmek gerekecektir. Bilgisayarınızın Markasını az buçuk biliyorsunuzdur . Buradan etiketi ve yazısı kazınmış olarak hiç bilmeyenler için Nasıl Öğrenilir Bunun hakkında kısa bir bilgi vereyim. Bunun için iki farklı yol izleyeceğiz .

Win + R çalıştır penceresini açalım bu pencereye Dxdiag komutu yazalım ve Tamam diyelim.

BİLGİSAYAR MARKA VE MODEL

Sistem üretici ve Sistem modeli yazan sizin bilgisayarınızın marka ve modelini göstermektedir. diğer ikinci yok ise aynen win + r tuşları ile çalıştır penceresini açalım cmd komutu yazarak giriş yapalım. Dos penceresinde systeminfo komutunu azarak giriş yapalım tekrar ve burada system taraması yaptıktan sonra burada listeli sıralamada  aynen Sistem üretici ve Modelini Görebilirsiniz. Şimdi gelelim Bilgisayarımızın kimliğini Bilgisayar üreticisinin Resmi Web sitesinden bulmaya resmi sitesinden veya diğer sitelerdeki teknik özellikler bölümünden bilgisayarınızın üretim tarihini bulabiliriz.

Tags & Etiket ;

Bilgisayarın üretim yılı , bilgisayarın üretim tarihi , bilgisayarım kaç yaşında , nasıl , nereden , öğrenmek , bilgisayarın üretim yılını nasıl öğrenirim.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bilgisayarın Gerçek Yaşını Nasıl Öğrenirim..? (3 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Bilgisayarı babam 2012 yılında bir arkadaşından almış, adam az kullandım 1-2 ay kadar sonra borcunu ödeyemedim sana vereyim demiş babama ve babam da atlamış almış. Bilgisayarı bugün araştırdım ilk bios açılma tarihi 14.09.2010 ve içinde 2 tane ram varmış biri 2 gb diğeri de ya 2 ya 1 gb kingston. Biri yanmış ve şu an 2 gb kingston bulunmakta. Hard disk 2 sene önce falan yanmıştı sanırım 320 gb’dan 500 gb’a yükselttik. Yani bilgisayar yaklaşık 7 yaşında. Maşâllâh bu sene Eylül 14’te doğum günü kutlaması mı yapsam bilgisayara ne yapsam :D (Aman nazar değdirmeyin, maşallah deyin. :) )

  2. merhaba benim birsey ögrenmem lazım
    modem de teknik bir probblem var ama modemın alındıgı tarihi soruyorlar onu nasıl öğrenebilirim?
    acil yardımcı olur musunuz
    tesekkür ederim
    FİGEN

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın