Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] Ginyas browser companion Reklam Virüs Silme

122 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın Tarayıcılarını Etkileyen Bu Açılır pop-up Reklam sayfasını Bilgisayarımıza kuracağımız AdwCleaner programı yardımı ile kaldıracağız. Bu işlem öncesinden biraz bilgi vermek istiyorum.

Bilgisayarımıza indirdiğimiz deneme veya ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak Sosyal ve Alış Veriş sitelerinde sıkça çıkan bu Reklam sayfası sizin üzerinizden para kazanmayı amaçlar böylece sizi bu sitelere çekmeye çalışır ağırlıklı olarak Sosyal ağlara girdiğinizde karşımıza çıkar. Peki Bu Po-up reklamını nasıl kaldıra biliriz. Bunun için Aşağıdaki Adımları izleyerek kurtulabilirsiniz.

Ginyas Browser Companion

 

1-Adım :

Başlat > Denetim Masası > Program Ekle / Kaldır Bu kısımdan bilgisayarda yüklü programların listesini görebilirsiniz. Burada Karışık karakterlerden oluşan sdssfd benzer yada ToolsBars olan programları kaldıralım. Bilmediğiniz programları internet üzerinden araştırarak bunları temizleyelim.

 

2-Adım :

Bu açılır Reklam Sayfası Tarayıcıların yapısını etkileceği için Tarayıcılarımızı fabrika ayarlarında döndürmede fayda vardır. Bununla ilgili olarak Konu başlıklarını aşağıda görebilirsiniz.
Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

 

3-Adım :

Bilgisayarımıza Konu başında deyindiğimiz gibi AdwCleaner Programı indireceğiz. Bu program ile Bilgisayarımız Zararlı kod taraması yapacaktır.

adwcleaner scanner virus

 

Bilgisayarımızda Bu program ile Taratmadan Önce Diğer programları kapatalım öyle tarama yapalım.

adwcleaner scanner

Bu program ile Tarama Yaptık dan sonra Ginyas Browser Companion ile ilgili zararlı kodları silelim.

4-Adım :

Son Olarak Bilgisayarımıza JunkWare Programı yükleyelim. Bu program Bilgisayarımızda Toolbars,Zararlı Girdileri, Adware yazılımlarını temizleyecektir. Bu program çoğu şekilde yararlı olacaktır.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın