Sponsorlu Bağlantılar

{ Çözüldü } Ethernet Adaptörü Bağdaştırıcı Görmüyor Sorunu

2.215 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kim : Fevzi

Soru Sor : Merhabalar Adem Hocam , Benim bilgisayar’da son zamanlarda bir haller oldu , bilgisayarımızın Ethernet adaptörünü bilgisayarım bazen görmüyor bunu devamlı olmamak şartı ile yaşıyorum . Ethernet bağdaştırıcısını kapatıyorum son etkinleştiriyorum yine olmuyor bilgisayarı yeniden başlatınca ne hikmet ise bağlantı geliyor yardım ederseniz sevinirim.

Cevap : Merhaba Fevzi Bey , Bilgisayarınızda yaşanan bu durum , yaptığınız güncellemeler sonrasında gelişen bir hata gibi geliyor sizin manuel olarak veya otomatik yaptığınız sürücü güncellemeleri , bununla birlikte işletim sistemi güncellemelerin de sürücülerin uyumsuzluğu kaynaklı olarak ethernet bağdaştırıcı sorunu yaşabilirsiniz. Erhernet kartınızı bazen bilgisayarınız görmeye bilir . Peki bu sorunu nasıl çözerim ?

İlk önce Ethernet Kartınızın sürücülerini işletim sisteminizin 64 bit veya 32 bit durumuna göre güncelleyiniz. Ethernet Kartınızın Marka ve Modeline resmi web sitesinden bulunuz ve yükleyin. ethernet kartının marka ve modelini bilmiyor iseniz . Ethernet Marka Model Öğrenme bölümünden öğrenebiliriz.

Diğer metot Ethernet Kartının eski sürücülerine geri getirmek olacaktır. Bunun İngilizce adı Rollback belki bu yabancı gelmeyen bir terim olabilir Eski sürücülere geri getirmek için  Sürücüye Geri Dön kısmından nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Eğer Bu sorun devam ediyor ise Windows Update bölümünden son yapılan güncellemeleri geri yüklenebilir . Bunlarda soruna çözüm olmuyor ise Ethernet kartınızda sorun yaşanabilir . Arıza söz konusu olabileceği ihtimalini unutmayınız piyasada satılan Usb Ethernet Kartlarını kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın