Sponsorlu Bağlantılar

{ Çözüldü } Driver_corrupted_expool Hatası

1.811 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızı akşam kullanıp sabah tekrar açtığımızda her an bir sorun ile karşılaşmak içten bile değildir. Bilgisayarımıza yüklediğimiz bir program , sürücü güncellemesi veya Windows Update ile güncelleşme yapıldık dan sonra bilgisayarınızda her an bir sürücü uyumsuzluğu oluşabilir. Bu sorunlardan Driver_corrupted_expool mavi ekran hatası verebilir.

Driver_corrupted_expool Mavi Ekran sorunu neden oluşur ?  Bu sorun sürücü uyumsuzluğu , ram bozukluğu , virüsler ve buna benzer bir çok nedenler ile bu hatayı alabilirsiniz.

Driver_corrupted_expool Hatası Nasıl Çözülür?

1-Adım :

ilk önce her açılışta bu sorun ile karşılaşılıyor ise bilgisayarınızı güncelleme yapılan önceki güne geri getirmek vardır yani Sistem Geri Yüklemesi yapmaktır. Bunun için Sistem Geri Yüklemesi Nasıl Yapılır öğrenebilirsiniz.

Windows 7 Sistem Geri Yüklemesi Nasıl yapılır? 

Windows 8 Sistem Geri Yüklemesi Nasıl Yapılır?

Sistem Geri  Yüklemeleri yaparak eski güncellemelere geri dönebilirsiniz.

2-Adım :

Bozuk Ram var ise bunu kontrol ediniz. Kasayı güç kaynağından keserek Ram yuvasını ve Takılan slot yerleri iyice temizleyin. Daha sonra Bunları teker teker takarak arızalı ram var ise bunu tespit ediniz.

3-Adım :

Bilgisayarınızda bozuk sistem dosyaları var ise Bunu kontrol ediniz . Bunun için Win + R çalıştır penceresine cmd komutunu yazın ve buraya “sfc /scannow”  komutunu yazınız tırnaklar olmadan .

4-Adım :

Bozuk Harddisk olabiceği düşüncesi ile birde hdd test etmenizde fayda vardır bunun için win + r tuşları ile çalıştır penceresini açıyoruz ve buraya “chkdsk /f” komutunu yazarak taratalım. Tırnaklar olmadan.

Tags – Etiketler :

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL. hatası ,  Driver_corrupted_expool hatası , çözüm , nasıl , error , Windows 7 , Windows 8 , Windows 10 , Windows Xp

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın