Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüldü} dpc_watchdog_violation hatası

5.291 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar’da yapılan güncellemeler veya yanlış yapılan sürücü güncellemeleri , yüklemelerinden sonra kaynaklı olabilen hatalardan biride dpc_watchdog_violation sorunudur.  Bilgisayarımızda oyun oynarken veya bir program üzerinde çalışırken bilgisayarımız aniden yeniden başlar veya kapanır.

dpc_watchdog_violation hatalarından başlıca nedenlerinden bazıları ;

* Yanlış veya eksik sürücü yüklemeleri

* Donanım hataları

Bunlar başlıca olası nedenleridir. dpc_watchdog_violation sorunu nasıl çözülür? Bununla ilgili olarak aşağıdaki adımlar size yardımcı olacaktır.

dpc_watchdog_violation çözümü ;

* ilk önce bilgisayarımızda eski sürücüleri kaldıralım bunun için aşağıdaki konu başlığı size yardımcı olacaktır. Bilgisayarımızdaki Eski sürücüleri https://ademocut.com/bilgisayarda-bulunan-eski-yuklu-surucu-drivers-kaldirin/ linki size yardımcı olacaktır.

* Bilgisayarımızda Eski sürücüleri kaldırdık’dan sonra Ekran Kartı Sürücüsünü en güncel hali ile yükleyelim yani güncelleştirelim.

* Bilgisayarımızda Eski sürücülerin bıraktığı çöp girdileri kayıt defterinden silmek için Ccleaner Programı kullanalım bu programı indirmek ve nasıl kullanılacağını  https://ademocut.com/bilgisayarinizdaki-gereksiz-dosyalari-silme-kayit-defteri-registry-gereksiz-girdileri-silme/ adresinde inceleyebilirsiniz.

* Windows işletim sistemini güncellemeye deneyiniz son dosyaları güncelleştirin.

* Bilgisayarınız Sabit Disk’de bozukluk olup olmadığını kontrol ediniz bu dosyalarda bozukluk olup olmadığını bilgisayarım >> C: Disk üzerinde sağ tuş ile özellikler bölümüne ve arkadaşından

disk hata denetimi

 

Araçlar Sekmesi >> Şimdi Denetle adımlarını takip ederek disk üzerinde bozukluk var mı yok mu inceleyebilirsiniz. veya bir başka yöntem ise https://ademocut.com/chkdsk-f-disk-hata-denetleyicisi-nedir-nasil-kullanir/ konusunu inceleyerek dos komutları ile yapabilirsiniz.

* Bozuk Ram ( Bellek ) test yaparak ram bozukluk olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bunun için ramleri kasadan teker teker çıkartıp deneyiniz eğer bozuk ram ise bu saten hata verecektir.

* Bilgisayarınızı bir Antivirüs yazılımı ile derinlemesine taratın bilgisayara yerleşerek bir virüs ise dpc_watchdog_violation hatasını verdirebilir.

* Bilgisayarınızda Otomatik ve manuel yapmış olduğunuz güncellemeler ile bu hatayı alıyor iseniz sistem geri yüklemesi yapınız. Bununla ilgili olarak Sistem Geri Yüklemesi Nasıl yapılır video’da izleyebilirsiniz.

* Son yöntem ise bilgisayarınıza temiz bir işletim sistemi kurulumu olacaktır.

Arama Tags & Etiket ;

dpc_watchdog_violation Windows 7 , dpc_watchdog_violation Windows 8 , dpc_watchdog_violation nasıl kesin çözülür , dpc_watchdog_violation sorunsalı , dpc_watchdog_violation error

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın