Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüldü} DNS Unlocker reklam virüs nasıl silinir?

900 views
Sponsorlu Bağlantılar

Genelde Google Chrome Tarayıcı olmak üzere , Explorer , Firefox ve Yandex gibi tarayıcılarıda etkisine alan ve tarayıcıların sağından solundan Reklam virüsü olarak çıkan by DnsUnlocker sponsorlu reklamlar bilgisayarımıza yüklediğimiz ücretsiz programlar aracılığı ile bulaşırlar. Böylece tarayıcı kullandıkça başınıza bela olurlar.

DNSUnlocker tarayıcıdan kaldırmak için farklı yollar mevcuttur. Bununla ilgili olarak DNSUnlocker tarayıcıdan silmek için aşağıdaki yolları kullanarak sizde kaldırabilirsiniz. Şimdi bununla ilgili olarak aşağıdaki adımları izleyelim.

DNSUnlocker Nasıl Kaldırılır ?

* Bilgisayarım > Denetim Masası > Program Ekle / Kaldır   burada bilgisayar yüklü programlar görebilirsiniz bu bilmediğiniz program var ise örnek karışık karakterli program isimleri veya search gibi programlar var ise bunları kaldırın.

* Bilgisayar’da gizi dosyaları göster diyoruz ve aşağıdaki adımları takip ederek Machine klasörünü siliyoruz . Bununla ilgili olarak aşağıdaki video izliyoruz aynen uyguluyoruz.

Bilgisayar C:\Windows\System32 içerisinde giriyoruz .

GroupPolicy >> Machine bu klasörünü siliniz. Bu klasörü sildikten sonra şimdi regedit kayıtlarını temizlemeye geldi sıra.

Win + R birlite basarak çalıştır penceresini açıyoruz ve buraya regedit komutunu yazıyoruz burada yapmamız gerekenler ;

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Google\Chrome 

Bu yolu izliyoruz ve ExtensionInstallForcelist buluyoruz daha sonra burada Google Chrome kimliklerini siliyoruz.

Bunu Daha önceden Easy Tab nasıl silinir konusunu inceleyerek daha ayrıntılı bulabilirsiniz. Bu konuyu daha ayrıntılı olarak anlatmıştır , burada uygulama metodunu aynen DNS Unlocker temizlemek için uygulaya bilirsiniz.

Son adım ise Tarayıcıları eski fabrika ayarlarına yani resetleyerek eski haline geri alabilirsiniz. Bu adım dan sonra bu virüsten kurtulmuş olacaksınız.

 

Explorer Nasıl resetlenir 

Mozilla Nasıl resetlenir 

Chrome Nasıl resetlenir 

Tarayıcılarımızı Eski Ayarlarına geri almak için yukarıda adımları kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın